Fine5 tantsuteater võitis Vitebskis teise preemia

 

22. – 26. XI  Valgevenes Vitebskis toimunud kaasaegse koreograafia konkursil  võitsid Fine5 tantsuteatri noored tantsijad Laura Kvelstein ja Dmitri Kruus lühiteosega “1 spot, 2 shadows” teise preemia.

International Festival of Modern Choreography (IFMC) on tähtsaim ja mõjukaim kaasaegse koreograafia konkurss Venemaa regioonis, ehkki toimub Valgevenes (20aastase festivali ajalugu ulatub NSVL aegadesse). Seal osalevad Lääne-Euroopa, Venemaa, endise NSVL ja Hiina, Jaapani koreograafid (igal aastal eri riigid). Kaasaegne koreograafia kui vaba loomingulise mõtlemise kunstiline vorm on ühiskonnakorralduse omanäoline indikaator ja vaba eneseväljenduse katalüsaator. On tõeline ime, et IFMC organiseerijad eesotsas Marina Romanovskajaga on viimased 20 aastat seda rahvusvahelist festivali korraldanud ja kõrget kunstilist taset hoidnud (konkursil osalemiseks valitakse tööd välja videovoorust). Komplitseeritud poliitilise olukorra tõttu Valgevenes on rahvusvahelise konkursi läbiviimine (konkurss toimub üle 2 aasta) alati küsimärgi all, tihti saadakse ametlik kinnitus ja luba alles viimasel hetkel.

Konkursi finaalis osales seekord 25 truppi  11 riigist. Konkursi grand prix läks Pekingisse (Hiina Armee laulu- ja tantsuansambel) ja esimene preemia Moskvasse (kaasaegse tantsu teater Vorteks).  Konkursi raames toimunud meistriklasse juhendas Fine5 koreograaf Tiina Ollesk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht