Elonna Spriit 19. III 1934 – 1. XII 2016

Meie seast on lahkunud tantsija Elonna Spriit, temperamentne ja päikeseline, etteaimamatu, jõuliselt väljenduslik, iginoor ja võluv naine.

Ta õppis Tallinna koreograafiakoolis, kus tema kursusekaaslasteks olid teiste hulgas Jelena Poznjak-Kõlar, Tiiu Randviir-Tölp ja Regina Tõško-Süvalep, ning lõpetas 1956. aastal Leningradi Vaganova-nimelise balletikooli, misjärel alustas tööd Estonias. Tema peamised õnnestumised olid seotud karakter- ja nüüdistantsuga: Mercedes ja Carmencita Minkuse balletis „Don Quijote“, sinjoora Capuletti Prokofjevi „Romeos ja Julias“, Tütarlaps Jürisalu „Tänavas“, Fanny Karajevi balletis „Kõue rada“, Võõrasema Prokofjevi „Tuhkatriinus“, Conchita Grinblatsi „Rigondas“ jt. Viimase kohta kirjutati, et „Elonna Spriidi tantsus on temperamenti, ta tunnetab tantsu karakterit ja koloriiti, luues küllaltki tervikliku kuju tütarlapsest, kes otsib oma õnne“.

Elonna Spriidi 12aastasele baleriinistaažile lisandus pärast Estoniast lahkumist 20 aastat estraadisolisti karjääri. Ka selles maailmas ilmestas tema esinemisi professionaalsuse nõue, mis sai eriti määravaks 1993. aastal, kui Spriit avas omanimelise tantsukooli varietee-, modern- ja džässtantsust huvitatuile. Spriit ise on öelnud, et pedagoog sai temast tänu balletikooli klassikalise tantsu õpetajale Liia Leetmaale, keda ta pidas autoriteediks ja lausa jumaldas. 1999. aastal jagas Spriit oma pedagoogikogemusi ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia laulukateedris.

Avaldame kaastunnet Elonna Spriidi lähedastele ning mõtleme tänutundega armastatud tantsijale.

Rahvusooper Estonia

Eesti Kutseliste Tantsijate Loomeliit

Eesti Teatriliit

Kultuuriministeerium

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht