Peata eestlane

 

Pantvangide võtmine Iraagis on muutunud regulaarseks. Ohvriks ei lange üksnes sõdalased, vaid ka heasoovlikud välismaised spetsialistid. Ja ei võeta vangi ega tapeta üksnes ameeriklasi ja inglasi, vaid ka teiste riikide kodanikke, niihästi kristlasi kui ka moslemeid, muuhulgas ka saudiaraablasi. Kas see protsess kulgeb isevooluteed või valitseb selles mingi süsteem? Et enne karistame suuremaid süüdlasi, siis võtame käsile väiksemad, kuni kõik on oma palga saanud? Sirp kaldub arvama viimast. Ameeriklasi on Iraagis kaugelt kõige rohkem ja statistiline tõenäosus eeldaks, et kui pantvangistamine oleks juhuslik, siis oleks ka neid kõige rohkem vangi võetud. Ja väiksema esindatusega riikide kodanikud oleksid kõrvale jäänud. Ometi pole see nii. Oma ohvrid on kandnud Itaalia ja Jaapan, Korea ja äsja Bulgaaria, hirmust värisema pidid Filipiinid, kes ka terroristidele järele andsid. Mis saab siis, kui järg selles rivis jõuab kord Eesti kätte?

Pantvangidraamadest on harilikult tehtud maailma hirmutamiseks mõeldud amatöörvideod, mida näidatakse kõigepealt mõnes araabia telekanalis. Oleks ikka hirmus, kui näeksime ühel õhtul, kuidas Kohilast või Kanepist pärit seotud silmadega noormees istub maskidega automaaturite vahel ja pobiseb hirmust pea meelemärkuseta talle suhu pandud sõnu. Ei tea, kas see midagi aitaks, kui eesti noormees oskaks niipalju inglise keelt, et suudaks araablastele jutustada, kuidas Eestit on okupeeritud ja annekteeritud? (Naerukoht.) Vangistajate nõudmine on selge: Eesti kutsugu oma mõnikümmend meest ja paar pommikoera tagasi. Eesti seda ei tee ja ülejärgmine päev näitab Al-jaziira telekanal noormehe peata keha. Korjus leitakse linna tagant tühermaalt ja pannakse lennukile. Sündmus on mõistagi meie mõlema päevalehe esikaanel. SL Õhtuleht pakub lugemiseks intervjuu hukkunu tüdruksõbra, üheaastase plikatirtsu emaga, samuti noormehe isaga, kes ütleb, et ?ta oli alati tubli poiss?.

Kogu Eesti, nii esimene, teine, kolmas kui neljas on kahtlemata ðokis. Sest see on midagi muud kui langemine kuuli läbi ? viimane kuulub sõja juurde. Nädala pärast näeme AKs, Uutes ja Seitsmestes uudistes, kuidas Kohilas või Kanepis on matused, millest võtab loomulikult osa USA uus suursaadik? Jne.

Kõige jubedam, et pole üldse välistatud, et just nii lähebki. Pole võimatu, et kui bin Ladeni Euroopa riikidele esitatud ultimaatumi tähtaeg täis saab, siis hakkavad Vanasse Maailma saabuma (kui nad siin juba ei ole) enesetaputerroristid karistusaktsioonideks. Sirbi meelest on kahjuks loomulik ja loogiline, et nad tulevad ka Eestisse. Lõpmatuseni ei saa loota, et kõik maailmas Islandi ja Estlandi segi ajavad. Meie riik on väike, piisab ühest või kahest terroristist. Tõenäoselt saadetakse üks Tallinna, näiteks Lühikese jala treppidele, kus on suviti alati palju turiste, teine Tartusse raekoja ette emblevate tudengite skulptuuri õhkima.

Eesti riigil pole terroristidega toimetulemiseks veel mingeid kogemusi, aga juba me oleme rahvusvahelisel areenil. Õppimiseks on hirmus vähe aega. Kahjuks on tõenäone, et tuleb maksta valuraha. Sirbi meelest jääb ainult paluda Taaralt avitust, et see karikas meist siiski mööda läheks.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht