Raamatututvustus

 

Ene Lamp

EKSPRESSIONISM EESTI KUJUTAVAS KUNSTIS

Vaatamata sellele, et kaant ehib kohe kujundusviga ning August Roosileht on läbivalt Aleksander Roosileheks muutunud, on tegu väga põneva ja ilusa raamatuga ühest kunsti väärtuslikumast, põnevamast ja jõulisemast osast. Toimetaja Elo Lutsepp, keeletoimetaja Liina Lutsepp, kujundaja Tiit Jürna, fotod Stanislav Stepa?ko. Eesti Kunstiakadeemia, 2004.

204 lk.

 

Betti Alver

ÜLE SÕNADE SERVA

Valik luulet. Mõnusas formaadis ja väga ilusas kujunduses esinduslik kogu Alverit, kõik tekstid ehk enam ei kõneta, mõni on liialt ajatu, aga ikkagi on see senini saadavaist Alveri-kogumikest vahest parim, mõnuga loetav. Koostanud Karl Muru, kujundanud Endla Toots. Tänapäev, 2004. 104 lk.

 

Mihhail Bulgakov

SAATANLIK LUGU

SAATUSLIKUD MUNAD

KOERA SÜDA

Meistri võimsad tööd: absurdi, iroonia, groteski, sotsiaalkriitilise mõistukõne jpm piirimail keerlevad lood möödunud sajandi algupoole Venemaalt. Oluline raamat. Vene keelest tõlkinud Edvin Hiedel ja Maiga Varik. Sarjas ?Punane raamat?. Tänapäev, 2004. 264 lk.

 

Toomas Raudam

NIPS

Romaan inimeste lähedusest ja paikadest ja joontest ja nipsumängust ning siirusest ja valust (mis on see sama asi). Viimases peatükis ka üsna üksikasjalik sissejuhatus nipsu­mängumaailma. Toimetanud Külli Habicht, kujundanud ja illustreerinud Andres Rõhu. Eesti Keele Sihtasutus, 2004. 312 lk.

 

Henno Käo

VÄIKE RÜÜTEL RIKARDO

Tänavusel lastejuttude võistlusel teise koha saavutanud vahva ja armas pajatus väiksest ja kogenematust rüütlist, kes kohtub tulnukate ja vaevatud lohega ja veel kõiksugu tegelastega. Pildid joonistanud Ülo Pikkov, toimetanud Piret Joalaid, kujundanud Dan Mikkin, küljendanud Villu Koskaru. Tänapäev, 2004. 138 lk.

 

KUNST.EE 3/2004

Numbri eriteemaks on eksiil, käsitletakse veel põletavat monumenditemaatikat, nõuka-aja kilekotidisaini, ?Manifestat?, masinakunsti, ilmub intervjuu Jüri Ojaveriga jpm. Heal tasemel nagu ikka, kunstiteoorias ja -kriitikas on praegu heade kirjutajate aeg. Peatoimetaja Heie Treier.

 

J.R.

 

Dennis Kennedy

SHAKESPEARE JA STSENOGRAAFIA

XX sajandi lavastuste ajalugu. Ülimahukas koguteos, milles Dennis Kennedy on võtnud eesmärgiks uurida, kuidas on Shakespeare?i lavastuste nähtav pool kooskõlas kuulsa klassiku tekstidega ja kuidas see toimib tähenduste kandjana, ning püüda mõista mõningaid Shakespeare?i näidendite keerukamaid tõlgendusi XX sajandil. Raamatus on käsitletud peaaegu kõigi läinud sajandi suurimate teatritegijate Shakespeare?i tõlgendusi. Raamat on rikkalikult illustreeritud, varustatud lavastuste, tegijate nimekirjadega ja seletavate märkustega. Mahuka teose on tõlkinud teatrikunstnik, ennast Londonis põhjalikult harinud Lilian Blumenfeld. Toimetanud Anu Lamp ja Maret Sarv. Eesti Teatriliit, 2004. 406 lk.

 

M.V.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht