Raamatututvustus

 

Rudolf RimmelISESEISVUMINE Vastuolulise poeedi postuumselt kokku pandud ja nüüd raamatuna ilmutatud (omal ajal on suurem jagu neist lehtedest läbi käinud) värsid iseseisvumisaastaist. Luuletajana oli Rimmel tähelepanuväärne, tal oli mingi rahvalik mõju, ta tekste mäletatakse, nii mõnigi on seda raamatut mu käes märgates teda tsiteerinud. Siingi on väga häid tekste. Koostanud Malle Rimmel, kaane kujundanud Rein Mägar, toimetanud Rein Põder. Eesti Raamat, 2004. 80 lk.

 

Margaret AtwoodORÜKS JA RUIK

Atwoodi antiutoopia ? kummalise nimega raamat maailmast pääle geneetilist katastroofi, mutantide maailmast. Suure Sõnumiga lugu, mis vaeb ka, mida saanuks teisiti teha. Sarjas ?20. sajandi klassika?. Inglise keelest tõlkinud Riina Jesmin, toimetanud Kärt Hellerma, kujundanud Mari Kaljuste.Varrak, 2004. 398 lk.

 

Amelie NothombJUMALA LAPSEPÕLV

Ühe Belgia edukama kirjaniku romaan maailmast lapse silmade läbi sünnist kolmanda eluaastani; tegevuspaigaks Jaapan, kus vanemad töötavad diplomaatidena. Emotsionaalselt võimas ja haarav teos, esimesist hetkist, mis, teadagi, on kosmiliselt mastaapsed. Sarjas ?Moodne: aeg?. Tõlkinud Tiina Jaksman, toimetanud Kaia Sisask, kujundanud Dan Mikkin. Varrak, 2004. 96 lk.

 

Jules VerneROBUR VALLUTAJA

Jules Verne, lapsepõlve tippkirjanik, seikluste isand! Seekordne lugu on inimestest, kes püüdlevad lendamise, lennumasina poole. Seiklusromaan sarjast ?Tavatud reisid?. Tõlkinud Urmas Rattus, kujundanud Kutt Niinepuu-Kiik. Kuldsulg, 2004. 180 lk.

 

Jules VerneHIINLASE EKSIRÄNNAKUD HIINAMAAL

Jules Verne, lapsepõlve tippkirjanik, seikluste isand! Põneviku-austajad saavad, nagu pääliskirjas lubatud, osa eksootilistest seiklustest. Verne on ikka kuidagi salapärane ja tõmbav. Seiklusromaan sarjast ?Tavatud reisid?. Tõlkinud Urmas Rattus, kujundanud Kutt Niinepuu-Kiik. Kuldsulg, 2004. 188 lk.

 

Jim DavisGARFIELD, TAVATU KASS

See on Garfield! Garfield, kellega kunagi, kui väiksem olin, sai tutvuda ainult soome keele vahendusel. Paks, ülbe, pahatahtlik, hää huumorimeele ja irooniaga koomiksikass. Lehesabade kuningas, kellest nüüd ka film vändatud ? meilgi juba kinodes jooksmas. Ega kõik ribad ühtmoodi õnnestunud ole, aga enamasti siiski väga hää raamat. Mõni nali peitub tõlkekonaruse taha. Tõlkinud Katrin Kaarep. Tänapäev, 2004. 184 lk.

 

EMME, KEDA ME TÄNA SÖÖME?

Soomlased on kogunud laste ütlemisi: teate küll, kui äsja ürituse piletisabas nooremaks valetatud laps astub piletimüüja juurde ja ütleb pahase häälega, et ta on tegelikult juba suur poiss ja neljane. Tegelikult ei oleks siukeste asjade jaoks raamatut vaja, kui iga vanem viitsiks ise oma lapse tegemised üles märkida. Jah, pigem ongi see inspireeriv teos. Vahendanud Satu Pusa, joonistanud Piret Mikk, kujundanud Irina Tammis, tõlkinud Mait Eelrand. Tänapäev, 2004.

120 lk.

 

David Beckham ja Tomm WattMINU LUGU

Ega see vist halb raamat ei ole. Ühe jalgpalluri kujunemise lugu. Ilus raamat Beckhami fännidele ? ainult jalgpallile pühendatud elu. Trükivigu on kuidagi paljuvõitu. Inglise keelest tõlkinud Ragne Kepler, toimetanud Mait Eelrand, küljendanud Villu Koskaru. Tänapäev, 2004. 372 lk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht