Raamatututvustus

J. R.

Dagmar Normet?AINULT VÕTI TASKUS Haaravalt ja poeetiliselt kirjutatud mälestusteraamat. Autor kirjeldab elu Nõukogude tagalas ja 1941. aastal mobiliseeritud poiste saatust. Toimetanud Linda Uustalu, kujundanud Mari Kaljuste, fotod autori erakogust. Varrak, 2004. 328 lk.

 

Kadri KõusaarVABA TÕUS

Kui mult küsitakse, kas on kirjandus või pole, siis ? muidugi on. See on võimalus sisse vaadata teist laadi mõttemaailma, teist laadi väärtushinnanguisse, mida Kõusaarel on parem võimalus uurida olnud. Kõige rohkem räägib see raamat vist üksiolemisest, väga suures plaanis. Toimetanud Inna Lusti, korrektuuri lugenud Mari Saar, kaane kujundanud Kadri Kõusaar ja Taavi Torim. Küljendanud Jan Garðnek. Pegasus, 2004. 218 lk.

 

VerrevLUULETUSED

Kui mult küsitakse, kas on kirjandus või pole, siis ? ikka on. Seekord on Verrev läinud traditsioonilise esteetilise mässu teed, ta on koostanud raamatu ostutðekkidest. Nõnda, arvude ja asjade, tänapäeva mateeria kaudu, annab ta pildi neljast tegelasest. Siit leiab ostuhuumoritki: arvete perversset keelt jne. Toimetanud Toomas Verrev, küljendus ja kujundus Martin Hanson. Ver, 2004.

 

Harper LeeTAPPA LAULURÄSTAST?

Ameerika suurteos, rassismi ja tõe ja õiguse lugu; samas mõnusa huumori, hea silmaga kirja pandud. Teine, parandatud trükk. Tõlkinud Valda Raud, toimetanud Ülle Tarum, korrektuuri lugenud Kaidi Kuivjõgi, kaane illustreerinud ja kujundanud Tiiu Pirsko. Pegasus, 2004. 286 lk.

 

Karl Ristikivi SIGTUNA VÄRAVAD

Ristikivi ajaloolisi novelle ja jutustusi koondav lühiproosavalimik, tegevus toimub 13. ? 15. sajandil Euroopa eri paigus. Ilmub EV Kultuuriministeeriumi programmi ?Eesti kirjandusklassika? toel. Kordustrükk 1968. aasta Eesti Kirjanike Kooperatiivi väljaandest, kaane kujundanud Andres Rõhu. Varrak, 2004. 224 lk.

 

ARIADNE LÕNG 2003, nr. 1/2

Nais- ja meesuuringute ajakiri. Uues numbris kirjutab Andreas Kalkun seto naisautobiograafide maailmast, Raili Põldsaar Simone de Beauvoir? ?Teise sugupoole? eestikeelsest tõlkest, Eve Annuk Ilmi Kollast, Loone Ots ajakirja Siluett kunagisest kasvatuslikust rollist, lisaks palju muud põnevat (ka mõned tõlkelood). Peatoimetaja Anne Lill.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht