Pealelend – Vano Allsalu, kunstnike liidu asepresident

REET VARBLANE

Mis on Arsis uue keskuse avamisega muutunud?

Arsi kunstilinnakul on nüüd selge keskpunkt – koht, kuhu tööpäeviti kell 12–18 ja laupäeviti kell 12–16 on kõik oodatud. Siin saavad huvilised vaadata näitusi ja osta kunstiteoseid, tegutseda töötubades, rentida ruume inspiratsiooni- ja koolituskeskuses, tellida kunstikoolitusi ja kohtuda kunstnikega.

Kunstnikud saavad oma töid näidata värskelt rekonstrueeritud 200 ruutmeetri suuruses projektiruumis, kus avanäitus on Jaan Toomiku „Selfi kajakana“, aga ka tarbekunstigaleriis, mille mikronäituste formaadi juhatab sisse Anne Türni „Võnked“. Stuudios 98 saab vaadata Konrad Mäe preemia laureaadi Urmas Pedaniku maale.

Galeriis 125 eksponeeritud välja­panek „Ars Concept: mõttega tehtud ja valitud kunst“ pakub maale, graafikat ja fotokunsti paarikümnelt autorilt, tarbekunstigaleriis on praegu vaatamiseks ja ostmiseks väljas keraamikat, ehte- ja klaasikunsti 58 kunstnikult.

Projekti „Avatud Ars“ raames rekonstrueeriti EASi toetusel kunagise kunstikombinaadi peahoones ligemale tuhat ruutmeetrit. Arsi ajaloolistest tegevussuundadest on fookuses keraamika – uues keskuses on tehnoloogiliseks arendustööks vajalik glasuurilabor, kipsiruum mudelite ja vormide valmistamiseks ning Eestis ainulaadset gaasipõletust võimaldav ahjuruum, mille eest vastutab kogenud ahjumeister Andres Allik. Ühisloomealal tegutseb iga päev kümmekond noort keraamikut. Merike Halliku ja Mart Vaarpuu juhtimisel tegutsev Arsi keraamikakeskus pakub erialaseid teenuseid ka majast väljapoole.

Kunstnike liidu arendatava kunstilinnaku üheks suuremaks väärtuseks on siin tegutsev kunstnike ja disainerite kogukond – praeguseks on neid juba üle saja. Ars on avatud süsteem ja kohtumispaik, mis pakub teenuseid kõigile kunstnikele ja loovettevõtjatele.

Muu hulgas on kultuuriloojad ja loomingulist atmosfääri väärtustavad organisatsioonid-ettevõtted teretulnud Arsi keskuses rentima ruume oma üritusteks ja ettevõtmisteks – olgu see koosolek, seminar, vastuvõtt või töötuba. Selleks sobivad ajakohase esitlustehnikaga varustatud Stuudio 53 ja Stuudio 98 (nimes kajastub ruutmeetrite arv) – aga samuti on võimalik produktsiooniks ja esitlusteks-etendusteks kasutada meie suurt kõrget ja valget projektiruumi, mis on Eestis päris ainulaadne. Loomingulistele projektidele on ka soodsamad hinnad.

Arsi keskuse tööd ja galeriide müügitegevust korraldab Jaanika Kikkas, programmi koordineerib Indrek Köster. Rohkem infot Arsi võimalustest ja tegemistest leiab veebisaidilt www.arsfactory.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht