Ivi Tivik 13. VIII 1936 – 28. XII 2022

Meie hulgast on lahkunud legendaarne viiulipedagoog Ivi Tivik.

Ivi Tivik õpetas viiuldajaid Tallinna Muusikakeskkoolis 49 aastat (alates 1961. aastast, s.t kooli loomisest peale) ning juhendas pikka aega Tallinna Konservatooriumis üliõpilaste pedagoogilist praktikat. 1992. aastast oli Ivi Tivik Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia interpretatsioonipedagoogika instituudi korraline dotsent (hiljem emeriitdotsent), juhendas üliõpilasi ning esines ettekannetega konverentsidel ja täienduskoolitustel nii Eestis kui ka välismaal.

Tema katkematu mõttetöö pillimängu ja selle õpetamise üle leidis väljundi metoodilistes artiklites, millest neli viimast alles ootavad EMTA ja EKÜ kogumikes ilmumist.

Õpetajana oli Ivi Tivik nõudlik ja põhjalik ning kõrgete muusikaliste ideaalidega. Õpilastelt eeldas ta pühendumist, muusikasse süvenemist ja ilu tunnetamist. Sama nõudis ta ka endalt, lubamata pealiskaudsust üheski tegevuses. Tema õpilaste hulgas on Olavi Sild, dr Niina Murdvee, prof Mari Tampere-Bezrodny, prof Urmas Vulp, Kaido Välja, Juhan Tralla, Mari Poll, Linda Anette Verte, Anna-Liisa Bezrodny jpt.

Pärast aktiivsest pedagoogitööst loobumist jätkas Ivi Tivik oma kogemuste jagamist, koostades viiuli­mängu­aabitsaid ja noodikogumikke. Tema koostatud viiulikool algab noodiga „Väike viiulimängija“, sari jätkub kogumikega „Viiuliaabits“, „Liisa viiuli­vihik“, „Johannese viiulivihik“ ning „Liisa ja Johannese heliredelite vihik“.

2007. aastal sai ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia, 2011. aastal pälvis vabariigi presidendi Valgetähe V klassi teenetemärgi, 2021. aastal oli aga Riho Pätsi Koolimuusika Fondi laureaat. Ivi Tivik oli Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu auliige.

Ivi Tiviku ärasaatmine laupäeval, 7. jaanuaril kell 13 Tallinna Jaani kirikus. Pärgi ja kimpe palutakse mitte tuua.

Eesti Keelpilliõpetajate Ühing

Eesti Muusika- ja Teatri­akadeemia

Tallinna Muusika- ja Balletikool

Vanalinna Hariduskolleegium

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht