Pealelend – Dario Donato, arhitektuuri- ja disainistuudio Spatialconnection(s) asutaja

KERTTU RAIE

Tänavusel „Disainiööl“ käsitletakse teemat „SOS disain“ ning juhitakse tähelepanu disaini osale muutuste juhtimisel ja kriisiolukordade lahendamisel. Sa uurid nüüdistehnoloogiaid ja seda, kuidas need mõjutavad arhitektuuri. Pidasid „Disainiöö“ konverentsil ettekande ja rääkisid tuleviku ruumist. Milline on tuleviku ruum ning mis seda kujundab?

Disaini ja linnaruumi tulevikku mõjutavad kõige enam uued tehnoloogiad, sest nende abil luuakse tavatuid lahendusi. Disainis ja ehituses saab robootikast koostöövahend. Toimumas on suur nihe isikupärastamise suunas. Heaks näiteks on siin veebipõhised lahendused, mis võimaldavad kinnisvaraarendajatel ja ostjatel objekti endale sobivaks kujundada.

Arhitektid ja disainerid peavad olema uue visiooni elluviijad, arhitektuuri ja linnakujundust tuleb käsitleda kui kultuuri. Disainistrateegiatele toetudes luuakse rohkem lahendusi, mida kasutaja saab enda järgi kohandada. Disainis rakendatavad digitehnoloogiad võimaldavad välja töötada uusi paradigmasid ning püstitada uusi küsimusi. Nende lahendamine laiendab ruumitaju, simuleerib reaalsust, tekivad uued geomeetrilised kujundid.

Arhitektide sisemine tundlikkus aitab neil tajuda, kuidas me liigume, kokku saame, kuidas elame, milline on avalik ruum ning selle seos looduskeskkonnaga.

Ruum, nii intiimne kui ka avalik, on tulevikus kineetiline, see tähendab, et on sobitatav iga uue olukorraga, ruumi elemendid pole staatilised struktuurid, vaid orgaanilised kehad.

Parema tulevikuväljavaate heaks peab arendama ja kasvatama koostöökultuuri. Robottehnoloogia toetab ruumi kogemist, loob ebatavalisi poeetilisi struktuure ja materjale. Uute tehnoloogiatega visualiseeritakse ja otsitakse lahendusi megaprobleemidele.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht