Suure-Jaani otsib uusi andeid

Rahvusvaheline Artur Kapi ühing kuulutab välja VI Mart Saare nimelise lauljate konkursi ja III Villem Kapi nimelise heliloomingu konkursi “Uus Laul”. Võitjad selguvad 19. juunil Suure-Jaani muusikafestivalil.

Lauljate konkursile on oodatud Eesti ja lähiregioonide lauluõpilased ning post graduate-lauljad, kes on oma iseseisva loometee alguses, vanusepiirangut ei ole. Konkursile kirjapaneku tähtaeg on 15. mai 2015.

Heliloomingu võistlus korraldatakse kahes vanuserühmas: kuni 20aastased (k.a) ning vanemad kui 20aastased. Osalemiseks tuleb kirjutada soololaul klaveri saatel Doris Kareva tekstile, pikkusega 3-5 minutit.

Registreerumise tähtaeg on 1. mai 2015. Täpsem info konkursside kohta Suure-Jaani Muusikafestivali kodulehel http://muusikafestival.suure-jaani.ee/.

Korraldaja Martti Raide: “Loomingukonkurss on suunatud igas vanuses Eesti heliloojatele. Põhieesmärgiks on innustada soololaulude kirjutamist, et saada juurde uut repertuaari sellisele koosseisule nagu hääl ja klaver. Tahame leida selles žanris väärikat järelkasvu.“

Ühingu eesmärgiks on helikunstnike Kappide loomingu propageerimine ja levitamine, samuti teiste Suure-Jaani piirkonnaga seotud loovisikute elu ja tegevuse tutvustamine. 17.-23. juunil toimuv XVIII Suure-Jaani muusikafestival on pühendatud heliloojatele Kappidele. Korraldajateks on Suure-jaani Vallavalitsus, Eesti Kontsert ja Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid.

Lisainfo konkurssidel osalemise tingimuste kohta:

http://muusikafestival.suure-jaani.ee/programm/lauljate-konkurss/

http://muusikafestival.suure-jaani.ee/programm/heliloomingu-konkurss/

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht