LHV hakkab andma uue heliloomingu Au-tasu

3. veebruaril kuulutasid LHV pank ja Eesti muusika päevad (EMP) välja konkursi LHV uue heliloomingu Au-tasule, mis tunnustab ühte 2015. aastal maailmaesiettekande saanud teost, mille autor on eesti helilooja. Auhinnaks on 5000-eurone stipendium ja eksklusiivne heliloomingutellimus EMPile.
Tegemist on uue muusika kontekstis märgilise tähendusega sündmusega, mille puhul eraettevõte toetab eesti nüüdismuusikat ja loob sellega võimalused laiapõhjaliseks mõjukaks kogu valdkonda kaasavaks tunnustuseks. LHV uue heliloomingu Au-tasu väärtustab uut Eesti heliloomingut ja meie aktiivseid heliloojaid, tuues tähelepanu keskmesse just uue muusika, mis kõnetab ja väärib laialdast rahvusvahelist kõlapinda.
LHV Panga turundusjuhi Margit Kotkase sõnul on eesti heliloojad rahvusvaheliselt väga aktiivsed ja edukad, nende muusika kõlab maailma olulisematel muusikafestivalidel ja tippkollektiivide esituses, kuid kodumaal peaks nende tegevustest oluliselt rohkem teadma. „Meil on hea meel, et saame sellele konkursile õla alla panekuga aidata kaasa nüüdismuusika valdkonna elavdamisele. Eesti pangana toetame Eesti kultuuri ja loodame, et see Au-tasu kutsub heliloojaid konkursil aktiivselt osalema,“ ütles Kotkas.
Nii Eesti heliloojate liit Eesti vanima muusikafestivali korraldajana kui ka Au-tasu välja pannud LHV usuvad, et eesti muusika ja siinsed heliloojad väärivad tunnustamist ning erakordsed saavutused süstemaatilist esile tõstmist. Ühelt poolt saab preemia laureaadi osaks austus eesti muusikakogukonna poolt ja teisalt tasu silmapaistva loomingu kuulajateni toomise eest.
„Uus heliloomingupreemia on suurepärane viis tunnustada ja esile tuua seda väärtuslikku ja kõrgekvaliteetset loometööd, mida Eestis süvamuusika vallas tehakse. Vaatamata sellele, et just helilooming on meil üks rahvusvaheliselt tuntumaid ja tunnustatumaid kultuurivaldkondi, oleme kippunud üldises meediapildis jääma meelelahutuslike ja kommertsiaalsete muusikaliste ettevõtmiste varju,” räägib EHLi juhatuse esimees Märt Matis Lill. „LHV Au-tasu on äärmiselt hea võimalus seda muuta, kuivõrd preemia väljaandmisel keskendutakse just kunstilisele ja sisulisele kvaliteedile. Suurepärane on ka see, et selle preemia läbi saavad kokku kaks sfääri, kes Eestis ülearu tihti jõudusid ei ühenda – erakapital ja süvakultuur.“ 2016. aastal esmakordselt välja antavalt Au-tasule saavad kandideerida eesti heliloojate kirjutatud teosed, mille maailmaesiettekanne oli 2015. aastal. Konkursile saavad esitada kandidaate nii üksikisikud, muusikakollektiivid kui ka muusikaorganisatsioonid.
Žüriisse kuuluvad Märt Matis Lill (EHL, žürii esimees), Helena Tulve (EMP, EHL), Timo Steiner (EMP, EHL), Evi Arujärv (Eesti Muusika Infokeskus), Tiia Teder (Klassikaraadio), Taavi Kerikmäe (EMTA elektronmuusika keskuse juht, interpreet, helilooja), Risto Joost (dirigent, Tallinna Kammerorkestri ja MDR Leipzigi Raadiokoori kunstiline juht), Kerri Kotta (Eesti Muusikateaduse Seltsi esimees).
LHV Au-tasu kandidaate saab edastada kuni 1. märtsini Eesti Heliloojate Liidu e-postile heliloojate.liit@gmail.com. Märksõnaks „LHV Au-tasu“. Nominendid tehakse teatavaks 28. märtsil. Laureaat selgub Eesti muusika päevadel 15. aprillil Estonia kontserdisaalis, kus esineb Eesti Riiklik Sümfooniaorkester dirigent Anu Tali juhatusel.
LHV uue heliloomingu Au-tasu partnerid on Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusikafond, Eesti Muusika Infokeskus, Klassikaraadio, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.
Vt autasu statuuti www.eestimuusikapaevad.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht