Kultuuriministeeriumi kantsleriks saab Kristiina Alliksaar

Kristiina Alliksaar

Valitsus nimetas tänasel istungil kultuuriminister Heidy Purga ettepanekul Kultuuriministeeriumi kantsleriks Kristiina Alliksaare. 

„Kultuuri-, spordi ja lõimumisvaldkond on kirju ning siin on palju väljakutseid, kuid kindlasti rohkem rõõmu. Mul on suur au ja vastutus see väljakutse vastu võtta ning pakkuda valdkonnale tuge, mis vajalik ja võimalik – minu senine kogemustepagas loob selleks tugeva aluse,“ ütles Kristiina Alliksaar.

Kristiina Alliksaar on alates 2019. aastast juhtinud teatrit Vanemuine ning aastatel 2014-2019 Ugala Teatrit. Lisaks on tal pikaaegsed kogemused muusikasektorist ning samuti kohaliku omavalitsuse tasandil kultuurijuhtimise kogemus Viljandimaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunikuna.

Kristiina Alliksaarel on magistrikraadid Tartu Ülikoolist muutuste juhtimises ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast kultuurikorralduses.

Kristiina Alliksaar asub tööle alates 1. augustist. Hetkel ametis oleva kantsleri Tarvi Sitsi ametiaeg lõppeb 10. juunil. Vahepealsel ajal täidab kantsleri töökohustusi Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht