Kokkuvõttevõistluse TUUM võitjad selgunud

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Üheteistkümnes kokkuvõttevõistlus TUUM 21. ja 22. oktoobril tõi kokku 189 tööd. Nende seas oli 142 üksiküritajat ja 47 võistkonda, kokku 258 osalejat. Noorim osaleja on oma vanuseks märkinud 12, vanim 54.
Selle aasta võitja on Kristjan Tehu. Teine auhind läheb Kristina Ruderile ja kolm võrdset kolmandat auhinda saavad Katre Talviste, Anu Lutsepp ja Loviisa Mänd. Parima kooliõpilase auhinna vääris Johanna Saare Hugo Treffneri gümnaasiumist.
25 parima hulka mahtusid veel üksikvõistlejad Elise Belov, Gaila Järvsalu, Hendrik Pajur, Kaur Kivilaan, Leena Karin Toots, Liisa Tafenau, Liisa-Lotte Hein, Marie Loog, Marie Udam, Martin Jänes, Merili Carola Kriisa, Märt Lillestik, Nele Karolin Teiva, Rasmus Kuningas, Saale Kivi, Triinu Aru, Ville Markus Varik ning kaks võistkonda: Anita Viineloo, Doris Keernik ja Kea Rael Kukk ning Gerda Õunapuu ja Annmari Meriste.
„Rõõmu tegi tänavu see, et oli palju tugevaid töid ja osales palju kooliõpilasi. Eriti tuleb kiita Treffneri gümnaasiumi ja Saue riigigümnaasiumi,“ ütles žürii esimees Tiit Hennoste.
Esimene auhind on 300 eurot, teine auhind 150 eurot ja kolmas auhind 100 eurot. Parima kooliõpilase eriauhind on 50 eurot. Kakskümmend viis parimat saavad kokkuvõtjate tippu kuulumist kinnitava diplomi ja iga osavõtja väljaprinditava osavõtutunnistuse.
Kokkuvõetavaks tekstiks oli tänavu helilooja ja kolumnisti Jüri Reinvere essee „Arvamusruum on muutunud tõeliseks miiniväljaks“. Töid hindasid Tiit Hennoste (žürii esimees), Martin Ehala, Külli Habicht ja Jüri Valge.
TUUMA korraldasid Eesti Keele Instituut ja Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut koos Emakeele Seltsiga. Rahaliselt toetas Haridus- ja Teadusministeerium.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht