Keeletoimetajate liit tähistab eesti keele aastat tasuta keelenõutundidega

Alanud eesti keele aasta veebruarikuu on pühendatud keeletoimetamisele ning sel puhul pakuvad Eesti Keeletoimetajate Liidu liikmed kampaania „Kutsu keeletoimetaja külla!“ käigus Eesti ettevõtetele ja asutustele tasuta keelenõu. 50 organisatsioonil üle Eesti on võimalus lasta keeleliselt toimetada üks eestikeelne tekst ja saada selgema sõnastuse kohta nõuandeid. See annab ettevõtetele, riigiasutustele ja vabaühendustele kogemuse, kuidas saab keeletoimetaja neile toeks olla.

Eesti Keeletoimetajate Liidu juhatuse esimehe Egle Heinsari sõnul on väga tähtis, et ühiskonnas leviks laiemalt arusaam sellest, et keeletoimetamine ei tähenda ainult tähevigade parandamist. „Keeletoimetaja töö on üldiselt märkamatu, aga kui kehvasti sõnastatud teksti keeleliselt toimetada ei antagi, jääb see igaühele kohe halvas mõttes silma,“ ütles Heinsar.

Kampaanias „Kutsu keeletoimetaja külla!“ osaleb 19 keeletoimetajate liidu liiget, kellest paljud on valmis külla minema mitmele organisatsioonile. Huvitatud asutustel palutakse endast märku anda ja saata toimetamist vajav tekst, seejärel otsitakse sobiv keeletoimetaja. Sõltuvalt kokkuleppest läheb keeletoimetaja nõu andma kas organisatsiooni kontorisse või teeb seda kaugtööna meili, telefoni või Skype’i teel. Igale asutusele või ettevõttele toimetatakse kuni viis lehekülge teksti ja antakse tund aega tasuta keelenõu. Edasine toimetamine ja nõustamine on tasuline. Täpsemad juhised on keeletoimetajate liidu koduleheküljel.

2012. aastal asutatud Eesti Keeletoimetajate Liitu kuulub praegu 133 liiget. Liit on loodud sihiga esindada keeletoimetajate ametihuve ja rääkida ühiskonnas kaasa hea keelekasutuse edendamisel. Selleks on sõnastatud kutse-eetika põhimõtted, pakutakse täienduskoolitusi ja soodustatakse muul viisil toimetamiskultuuri parandamist. Muu hulgas valmistatakse ette kutseeksamit. Liidu tegevust toetab Haridus- ja Teadusministeerium, kes rahastab ka kampaaniat „Kutsu keeletoimetaja külla!“.

Lisateave:

Kutsu keeletoimetaja külla!


https://www.facebook.com/EestiKeeletoimetajateLiit

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht