Finlandia auhinna pälvis Juha Hurme romaan Soome-müüdist

Foto: kirjastus Teos

Juha Hurme

Foto: kirjastus Teos

Täna, 29.11.2017 tehti Soome Rahvusteatris pidulikult teatavaks tänavused kirjanduse Finlandia auhinnad. Soome parim romaan 2017 on Juha Hurme „Niemi“.

Kirjanik, teatrilavastaja ja režissöör Juha Hurme on sündinud 1959. aastal. Tänavu Finlandiaga auhinnatud teost „Niemi“ (Neem, kirjastus Teos) nimetab autor ise ka poeemiks. 448-leheküljeline romaan otsib läbi meeletu hulga kultuuriloolise materjali vastust soomlaste, aga ka meie teiste põhiküsimusele: kes me oleme, kust tuleme ja kuhu läheme.

Ilukirjanduse Finlandia saaja otsustas tänavu endine poliitik, kunagine Soome kaitseminister ja ÜRO peasekretäri eriesindaja Sarajevos Elisabeth Rehn.

Lõppvalikusse oli tänavu esitatud kuus Soomes ilmunud romaani. Eelvalik oli kirjandusüldsusele üsna ootamatu, sest kõrvale oli jäänud mitu „kindlat ja tuntud“ kandidaati. Nominentide keskmine vanus on kõigi aegade noorim ning romaanid ise olid tänavu silmahakkavalt katsetuslikud. Eelžüriisse kuulusid ajakirjanik Aleksis Salusjärvi, endine raamatupoe juhataja Eva Uggla ja produtsent Heidi Backström.

Mõttekirjanduse Finlandia sai Riitta Kylänpää elulooraamat „Pentti Linkola – ihminen ja legenda“ (Pentti Linkola – inimene ja legend. Siltala)
Laste- ja noortekirjanduse Finlandia võitis Sanna Manderi rõõmus pildiraamat  „Nyckelknipan / Avain hukassa“ (Kadunud võti. Schildts & Söderströms / S&S)
1984. aastal asutatud Finlandia auhind on Soome suurim kirjandusauhind, mida annab välja Soome Kirjandusfond (Suomen Kirjasäätiö). Auhinnasumma on 30 000 eurot.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht