Eesti muusika päevad 2016 keskenduvad rohelisele helile

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Tarmo Johannes Eesti Muusika Päevadel 2015. Foto Peeter Langovits

Tarmo Johannes Eesti Muusika Päevadel 2015. Foto Peeter Langovits

7. – 16. aprillil 2016 toimuv Eesti heliloojate uudisloomingut tutvustav festival Eesti muusika päevad (EMP) toob kuulajani üle 30 esiettekande. Festivali teemaks on “Roheline heli”.
„Roheline on elu, uuenemise, looduse ja energia värv. Milline on roheline heli – meie keskkonna ja meie planeedi helid, meid ümbritsevate asjade ja inimeste helid, meie elu heli täna, homme, aastate pärast, selle ümber mõtisklemegi 2016. aasta Eesti muusika päevadel,” räägib festivali kunstiline juht Helena Tulve. Festivali kontserte läbivateks märksõnadeks on keskkond, looduslähedus, uuskasutus ja märkamine.
EMP on esiettekannete festival ja aasta nüüdismuusika tippsündmus Eestis, mis koondab valdkonna rahvusvaheliselt tunnustatud tegijad. Festivalile on tellitud ligi 30 uudisteost meie tippheliloojatelt, lisaks kõlab heliloomingu tudengite ja muusikaõppurite looming.
Festivalil osalevad Eesti tippkollektiividest teiste seas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, ansambel Yxus , Eesti Filharmoonia Kammerkoor jt. Osa kontserte sünnib koostöös Eesti Kontserdi, Eesti Interpreetide Liidu ning Eesti muusika- ja teatriakadeemiaga. Kuulata saab meie noorema põlvkonna säravaid muusikuid, sest just Eesti muusika päevad on platvorm noortele heliloojatele ja interpreetidele, kes on valmis rahvusvaheliseks tähelennuks.
„EMP on rikastab oluliselt meie kontserdimaastikku, sest nädala vältel on meie rahvusvaheliselt tunnustatud ja üsna palju eelkõige Eestist välja loovate heliloojate pilk keskendunud Eestile, Tallinna kontserdisaalidele. EMP on tellinud festivalile hulga uusi teoseid, ette kantakse ka meie heliloojate loodud muusikat, mis pole seni Eestis kõlanud, toimub partituuride näitus, vestlemine, suhtlemine, analüüsid,” kirjeldab festivali kunstiline juht Timo Steiner Eesti muusika päevade eripära.

Eesti Muusika Päevad 2015 kontsert ERRi 1. stuudios. Foto Mait Jüriado

Eesti Muusika Päevad 2015 kontsert ERRi 1. stuudios. Foto Mait Jüriado

EMPi raames toimub ka äsja Eesti Noorteühenduste Liidult auhinnaga „Noorteprojekt 2015” ning Tallinna Spordi- ja Noorsooameti auhinnaga „Suured toed 2015” pärjatud  miniEMP, Põhjamaades ainulaadse kontseptsiooniga nüüdismuusika festival, mida korraldavad gümnaasiuminoored.
Eesti vanimal, alates 1979. aastast peetaval muusikafestivalil saab kuulda eesti heliloojate värskeimat loomingut. Kava hõlmab mitmesugustest žanritest tuntud muusikuid ja ühendab eri kunstivorme. 2015. aastal tunnustati EMPi Euroopa festivalide kvaliteedimärgiga. Festivali raames toimub esmakordselt ka Põhjamaade nüüdismuusikafestivalide võrgustiku Fenoba konverents.
Alates 17. detsembrist on Piletilevis müügil piiratud koguses Eesti Muusika Päevade passe, mis tagavad sissepääsu festivali kõigile kontsertidele. Kuni detsembri lõpuni maksavad passid 35 eurot, alates 1. jaanuarist 50 eurot.
Festivali kava avalikustatakse ja piletimüük üksikutele kontsertidele algab Piletilevis 2016. aasta veebruari esimesel nädalal.

Fotod
Tarmo Johannes Eesti Muusika Päevadel 2015, autor Peeter Langovits
Eesti Muusika Päevad 2015 kontsert ERRi 1. stuudios, autor Mait Jüriado

http://www.helilooja.ee/emp

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht