Eesti esimese koolinoorte arhitektuurikonkursi „Unistuste koolimaja“ näitus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Alates 17. oktoobrist saab Viru Keskuse aatriumis tutvuda Eesti esimese koolinoortele suunatud arhitektuurikonkursi silmapaistvamate töödega.
Linnalabori ja Eesti Arhitektuurikeskuse Arhitektuuri Huvikooli korraldatud arhitektuurikonkurss “Unistuste koolimaja” on kooliõpilastele suunatud ideevõistlus, milles osalejate eesmärk oli välja pakkuda visioon ühest tõeliselt heast koolimajast. Ideevõistlus otsis koolinoorte läbimõeldud nägemust sellest, milline võiks olla hea ja innustav töökeskkond nii õpilastele kui õpetajatele. Kes veel, kui mitte õpilased ise tunnevad kõige paremini koolimajade häid külgi ja kitsaskohti ning just õpilaste seas on nii nutikaid leiutajaid, osavaid mõtlejaid kui andekaid kujundajaid. Konkurss võimaldas noortel kaasa rääkida koolimajade tuleviku teemal ja proovida ise arhitektitööd!
Visioonikonkursile laekus kokku 146 nõuetele vastavat tööd, mida hindas žürii koosseisus Katrin Koov, Tõnis Arjus, Eik Hermann ja Margit Sellik.
Auhinnalised kohad jagunesid järgnevalt:
I koht: „Looduslähedus“ – Kadri Hebo Kukumägi (juhendaja Jaanika Kall)
II koht: „Pusle“ – Ingrid Tamm, Meril-Liis Kütt
III koht: „Üleöö kool“ – Merje Reisenbuk (juhendaja Tiia Pällo)
Tallinna eripreemia: „New Generation School XXI” – Anna Grund, Marina Šipitšõna (juhendaja Annike Soodla)
Kiitusega märgiti ära:
„011234“ – Aleksander Roosimaa, „Kapten Zero“ – Markus Veltri, „Kompanii“ – Karolin Linnamäe, Merilin Priilinn-Türk, „Korpus“ – Aleksandra Leesment, Beatrisa Goterman, „Mull“ – Hedi-Riin Kivikas, Gerhard Niilus, „Multikultuursus“ – Marta Marita Lauri, Elin Pesur, „Trinity gümnaasium“ – Jelizaveta Vabištševitš, Valentina Rukins, Nina Sokolova, „Ujujad ja ujumine“ – Emma Koppel, Anette Remmelg, „Unistuste unistuste koolimaja“ – Hiie Marie Uibo, „Vulisev oja“ – Janet Murumets.
Auhindade üleandmine toimub Viru Keskuse aatriumis 24. oktoobril kell 16. Näitus jääb avatuks 26. oktoobrini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht