Collegium Musicale toob Jaapanis esiettekandele Tüüri „Missa brevis’e”

Kammerkoor Collegium Musicale sõitis 8. oktoobril kontsertreisile Jaapanisse, kus annab viis kontserti ja teeb Erkki-Sven Tüüri kooriteose „Missa brevis” Jaapani esiettekanne. Kooriga on kaasas ka helilooja ja ETV võttegrupp. Koju jõutakse 18. oktoobril.
Collegium Musiale osaleb Jaapanis X Karuizawa rahvusvahelisel koorifestivalil, mille kunstiline juht on helilooja ja dirigent Ko Matshushita. Lisaks kontsertidele teeb dirigent Endrik Üksvärav festivali ajal Eesti muusika workshop’i, tutvustades Arvo Pärdi, Veljo Tormise ja Erkki-Sven Tüüri loomingut ning meie laulupeotraditsiooni.

Collegium Musicale koos helilooja Erkki-Sven Tüüriga hetk pärast Tüüri verivärske kooriteose Missa bresvi Eesti esiettekannet.

Collegium Musicale koos helilooja Erkki-Sven Tüüriga hetk pärast Tüüri verivärske kooriteose Missa bresvi Eesti esiettekannet.

Festivalikontserdid annab Collegium Musicale Karuizawa St Pauli kirikus ja Ohga kontserdisaalis. 14. oktoobril antakse kontsert Saitama linnas Kawaguchi Lilia saalis ja 15. oktoobril sõidetakse Matsumuto linna, kus kontserdikohaks on Matsumoto Agata-no-Mori Bunka-Kaikan Hall. Tuuri lõpetab 16. oktoobril 19 kontsert Tokyos (Dojin Christian Church). Tokyo kontserdi korraldajad on Eesti saatkond Jaapanis ja Jaapani Eesti Sõprade Ühing.
„Jaapanis tutvustame ja laulame Eesti heliloojate loomingut. Kavas on Pärt, Tüür, Tormis ja Tally. Tervituseks on meil kaasas ka kaks lugu Jaapani heliloojate sulest, “ rääkis dirigent Endrik Üksvärav: „Meil on väga hea meel, et meiega koos tuleb sellele reisile ka helilooja Erkki-Sven Tüür ja et Tokyo kontserdiga saame ühtlasi tähistada tema 55. sünnipäeva. Rõõmustav kokkusattumus on seegi, et just 15. oktoobril antakse Arvo Pärdile Tokyos üle Jaapani keisrikoja kõrgetasemeline tunnustus Premia Imperiale.“
Kammerkoor Collegium Musicale tegutseb 2010. aastast. Koori repertuaar ulatub renessansist nüüdisaega, olulisel kohal vanamuusika ja eesti helilooming. Koori kõrge loominguline tase annab võimaluse esitada ka väga nõudlikku repertuaari.  Koor on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Tõnu Kaljuste, Jos van Veldhoven (Holland), Simon Carrington (UK), Andres Mustonen, Mihhail Gerts. Koor on pälvinud rahvusvahelist tuntust osaledes mitmetel kõrgetasemelistel konkurssidel ja festivalidel, sh 2013. aastal osaleti kõrvuti koos teiste Eesti tippkollektiividega Saksamaal Schleswig-Holsteini muusikafestivalil. Kontsertreisid on viinud koori veel ka kahel korral Itaaliasse, Prantsusmaale ja Karjala pealinna Petroskoisse. Koori 2. sünnipäevakontserdist tegi Klassikaraadio ülekande Euroraadio Põhja- ja Baltimaade kaasaja muusika sarja. Lätit esindas selles sarjas segakoor Latvija, Rootsist Eric Ericssoni kammerkoor ja Soomet Tapiola Simfonietta. 2013. aasta üheks tähtsündmuseks on kindlasti Veljo Tormise kooritsükli „Unustatud rahvad“ täispikk esmaesitus Eesis, samuti Suurbritannia helilooja Roxanna Panufniku „Tallinna Missa. Elutants“ salvestamine tunnustatud plaadifirmale Warner Classics. 2014. aasta on olnud koorile samuti väga kontserdirohke: osaletud on üheksal muusikafestivalil Eestis (Pühalepa muusikafestivalil tegi Collegium Musicale Erkki-Sven Tüüri „Missa brevis’e“ Eesti esiettekande). Eesti Kooriühing tunnustas 2011. aastal kollektiivi aasta koori tiitliga ja valis Endrik Üksvärava aasta nooreks dirigendiks. Koori CD „Peegel peeglis“ pärjati järgmisel, 2012. sastal aasta kooriplaadiks.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht