Algas kandidaatide esitamine Kultuurkapitali sihtkapitalidesse

Eesti Kultuurkapital kuulutab välja kandidaatide esitamise kirjanduse, kujutava ja rakenduskunsti, arhitektuuri, näitekunsti, helikunsti, audiovisuaalse kunsti, kehakultuuri ja spordi ning rahvakultuuri sihtkapitalide nõukogude koosseisudesse perioodiks 2023-2025.

Sihtkapitali nõukogu ülesanne on igale valdkonnale eraldatud raha jaotamine ning eksperdi töö on tasustatud. Esitatud kandidaatide seast teeb valiku kultuuriminister.

Sihtkapitalide nõukogudesse saavad kandidaate esitada kultuuri- ja spordivaldkonna ühendused, sh erialaorganisatsioonid ja -liidud ning neis valdkondades tegutsevad asutused ja ühingud.

Kultuurkapitali seaduse järgi kuulub igasse sihtkapitali seitse oma loome- või spordivaldkonnas tegutsevat inimest. Sihtkapitali liikmed esitavad endi seast ühe esindaja Kultuurkapitali nõukokku. Kultuurkapitali nõukogu otsustab kultuurivaldkondade vaheliste suurprojektide rahastamise, Kultuurkapitali aastaeelarve ning tulevikusuundade üle ja jaotab kultuuriehitistele sihtotstarbeliselt laekunud summad vastavalt Riigikogus kinnitatud pingereale.

Sihtkapitalidesse kandideerijatelt ootame kultuuri- või spordielu head tundmist, erapooletut suhtumist otsuste tegemisel ning head meeskonnatöö oskust.

Kirjalik ettepanek peab sisaldama:

  • kandidaadi nime, kontaktandmeid, lühitutvustust ja CV-d;
  • kandidaadi allkirjastatud nõusolekut;
  • kandidaadi esitaja kontaktandmeid.

Kandidaatide esitamise viimane päev on 25. september 2023.

Ettepanekud palume esitada veebivormil.

Uute sihtkapitalide koosseisud avalikustatakse hiljemalt novembri alguses Eesti Kultuurkapitali kodulehel.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht