Adamson-Ericu stipendiumi võitis Ruudu Ulas

Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi võitis 2019. aastal Ruudu Ulas. Stipendiumi üleandmise pidulik tseremoonia toimub reedel, 16. augustil kell 16.00 Adamson-Ericu muuseumis Tallinnas.

 Võitja selgitati välja tihedas konkursis erinevate valdkondade noorte kunstiõppurite vahel. Lions Club Tallinn Hansa asutatud stipendiumi võisid taotleda kõik Eestis või välismaal erinevatel erialadel magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Stipendiumi taotles ligi 20 noort mitmest Eesti ja välisriigi kõrgkoolist.

Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus kommenteerib otsust: „Aastal 2011 LC Tallinn Hansa asutatud noore kunstniku stipendiumi nimel on aktiivne klubi kaheksa aastat tõhusalt toimetanud, et väärtustada Eesti noorte annet. Komisjoni otsusel on käesoleva aasta laureaat Ruudu Ulas. Ta on praegu küll õppimas väljaspool Eestit Londoni Kuninglikus Kunstikolledžis, aga loodan väga, et austav tiitel ja 2500 euro suurune Adamson-Ericu stipendium annavad talle inspiratsiooni ja energiat kodumaa kunstielus aktiivsemaks osalemiseks.“

LC Tallinn Hansa president Eve Kingsepp lisab: „On äärmiselt rõõmustav tõdeda, et Lions Club Tallinna väljaantava stipendiumi vastu on noortel Eesti kunstnikel jätkuv huvi, seda näitab rohke kandideerijate arv. Järelikult on see stipendium noore kunstniku eneseteostuseks ja loome arenguks väga oluline. Soovime selle aasta laureaadile Ruudu Ulasele vaba mõttelendu ning rohkelt ideid oma eesmärkide elluviimisel.“

Varem on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Juss Heinsalu (2016), Anna Kaarma (2017) ja Darja Popolitova (2018).

Vaata Adamson-Ericu stipendiumi 2019 võitja portfooliot.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht