Matthias Sildnik Draakoni galeriis

matthias_sildnikTeisipäeval, 05.04.2016 kell 17.00 avab MATTHIAS SILDNIK (1987) Draakoni galeriis isiknäituse „Õnnelik ruum“.
Matthias Sildnik on omandanud bakalaureuse- (2010) ja magistrikraadi (2014) Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonnas. Lisaks on ta õppinud aastatel 2011-2012 Tartu Ülikooli Filosoofiateaduskonna filosoofia ja semiootika instituudis ning samas kultuuriteaduste ja kunstide instituudis. Näitustel esineb alates aastast 2008.
Draakoni galeriis avatav näitus „Õnnelik ruum“ põhineb Robert Oppenheimeri nimelise heategevusliku ideepanga (ROHI) kontseptsioonil, mis on suunatud institutsioonilise brainstorming’u kultuuri arendamisele.
ROHI on ideepank, mille eesmärgiks on luua laiapõhjaline ressurss ideedest ja projektidest. Kogu ideetoodangut puudutav statistika ja analüüs on avalik ja heategevuslik. Koondatav ressurss ei ole suunatud kindlale vanuse, ameti vms. sihtgrupile. Ideepank on avatud kõigile, kes on huvitatud loovate ideede kasutamisest, mis tahes eesmärgil. ROHI institutsioon ei ole kasumil põhinev ettevõte, vaid edendab ühiskondlikku missiooni. Robert Oppenheimeri panus
institutsioonilise brainstorming‘u struktuuri arendamisse on pärand, millest ROHI ammutab oma põhiväärtused. Need väärtused kajastuvad järgnevates eesmärkides:
1) Levitada ja arendada brainstorming‘u kultuuri;
2) Suurendada juhuslikult leviva heategevusliku informatsiooni hulka – positiivne kaos;
3) Julgustada individuaalset ideeproduktsiooni teadvustatud institutsioonilise järelvalve tingimustes;
4) Kaartistada kollektiivse ideetoodangu protsessi;
5) Vähendada privaatsusvajadust.
Robert Oppenheimeri nimeline heategevuslik ideepank esitleb: “Õnnelik ruum”.
Brainstorming’u kultuuri üheks olulisemaks osaks on ühine pind (common ground). Ruumilised struktuurid, millesse ideetoodangu subjektid on hõlmatud määrab ka tootmisüksuste motiveerituse ja võimalikud tulemused. Milline on inspireeriv ruumiline keskkond?
Selle teadasaamiseks koostab ROHI küsimustiku, mis koosneb valikvastustega küsimustest ja avatud ideekavanditest. Küsimustik saadetakse haridusasutustesse ja valitud ettevõtetesse. Tulemuste analüüs saab aluseks graafilisele tõlgendusele, mis annab visuaalse ülevaate võimalikult mitmekesisest töökeskkonnast 3D visualisatsiooni vahenditega.
Tulemus visandab korporatiivse tulevikuruumi, mille struktuuri määrab personaalseid vajadusi analüüsiv programm. Analüüs põhineb subjekti privatiseerumise gradiendi ideel. Subjekti privatiseerumise gradient näitab, milliseid eluks vajalike teenuseid soovib inimene tarbida enda tööandjaks oleva eraettevõtte vahendusel.
Küsimustik on vahend kogukondliku erisuunalise ideetoodangu kaartistamiseks. Tulemust käsitletakse kui kollektiivset tahet, mille kaudu reorganiseeritakse ruumilist keskkonda. Kas on võimalik struktureerida ruum, mis on kooskõlas iga indiviidi ootustega kollektiivi organiseerimise põhimõtetele? Antud projekt lähtub eeldusest, et see on võimalik ja vajalik.
Matthias Sildnik

Näitus jääb avatuks 23. aprillini 2016.
______________________________________
Hobusepea galerii
Draakoni galerii
gsm: (+372) 52 85 324
tel.: (+372) 6276 777
fax: (+372) 6273 631
e-mail: galerii@eaa.ee
http://www.eaa.ee/hobusepea
http://www.eaa.ee/draakon
Hobusepea 2
Tallinn 10133

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht