Tartu noore kunsti oksjonil läheb enampakkumisele 72 teost

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Kuvatõmmis filmikompanii Pimik poolt lavastatud Edward von Lõnguse stencili "Alasti keiser" tutvustavast videost. Tööd on tutvustamas kunstiteadlane Indrek Grigor.

Kuvatõmmis filmikompanii Pimik poolt lavastatud Edward von Lõnguse stencili “Alasti keiser” tutvustavast videost. Tööd on tutvustamas kunstiteadlane Indrek Grigor.

Neljapäeval, 21. mail algusega kell 18 toimub Tartu Loomemajanduskeskuse saalis järjekordne Tartu noore kunsti oksjon. Juba kolmandat korda toimub enampakkumine samaaegselt nii oksjonisaalis kui ka veebis Osta.ee keskkonnas. Oksjonit juhib esmakordselt noor näitleja ja lavastaja Jaanika Tammaru.
Oksjonil läheb enampakkumisele kokku 72 kunstiteost 58 kunstnikult, mis ühe osaleva kunstniku Tanel Tolstingu sõnul annab kokku väga põneva pildi Eestis kujutavas kunstis toimuva kohta.
Oksjonitöödega saab lähemalt tutvuda veebikataloogis (www.noorkunst.ee/kataloog), kus saab vaadata ka videoklippe, milles oksjonitöid tutvustavad kunstiteadlased Indrek Grigor ja Hanna-Liis Kont. Saalioksjoni ajaks valmib ka oksjoni trükikataloog, mille väljaandmist toetab Tartu linn.
Saalioksjonile saab kuni 20. maini registreeruda aadressil www.noorkunst.ee.

Kõik, kellel kohapeale tulla ei õnnestu, saavad oksjonitest osa võtta arvuti vahendusel Osta.ee kaudu või kasutades Osta.ee mobiilirakendust.
Osta.ee-s on oksjonid juba avatud 8. maist ning pakkumisi on tehtud päris paljudele töödele, kõige rohkem on pakkumisi kogunud Edward von Lõnguse teos „Põrsas kotis”, mille alghind oli 1 euro.
Oksjoni juhtiv Jaanika Tammaru, kes teeb oksjonidebüüdi, lõpetab sel kevadel Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti 10. lennu lavastaja ja näitleja erialal ning töötab alates 2014. aastast lavastaja, näitleja, muusiku ja koreograafina teatris Must Kast.
Oksjoni korraldaja on Tartu Loomemajanduskeskus. Koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes loob ja arendab oksjoni veebikeskkonda.
Lisainfo: Liina Raus, oksjon@lmk.ee, tel 5560 7971, www.noorkunst.ee, https://www.facebook.com/events/1590307211230867

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht