Sofja Markarova ehtenäitus Hop galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

markarovaNeljapäeval 18. juunil kell 18 avatakse Hop galeriis Sofja Markarova ehtenäitus HOMEOSIS: TÄIUSLIKKUSE POOLE.
Sofja Markarova on äsja Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti erialal magistritöö kaitsnud noor kunstnik, kes on üles astunud näitustel Taanis, Suurbritaanias, Belgias ning Eestis.
Sofja Markarova isiknäitus pealkirjaga HOMEOSIS: TÄIUSLIKKUSE POOLE on iselaadne ülima esteetika otsing. Intuitiivne katse püüda käehaardest ja kokkulepetest väljapoole jäävat nö eluvälist ilu. Mõiste ‘surm’ lisab püüdlusele kättesaamatust ja rõhutab kogu ettevõtmise võimatust.
Autori dialoogi käigus surmaga avaneb vaatajale inglite taevane hierarhia – kord, mille taustale võib projitseerida ka ehetele kõige olemuslikuma. Ehetesse peidetud jumalikkuse manifest avaldub nii vormis, materjalis kui ka kromaatilistes valikutes. Vormi ülim sümmeetria, materjali sünteetilisus, kaasaegseimad töötlusvõtted ning visuaalne monokroomsus loovad koos Markarova esteetiliste eelistuste koodi. Püüdluses üleloomulikele olevustele omase täiuslikkuse poole saavutab ehe jumaliku, teomorfse vormi autonoomsuse. Sõltumatus inimkehast muudab ta peaaegu virtuaalseks.
Ehteseeria koosneb kaelaehetest, mille valmistamisel on kasutatud polüuretaani, uretaankautšukit, polülaktiidi, komposiitvaiku, kummi, marmorit, hõbedat ja kulda. Avataval näitusel eksponeeritakse kooslust S. Markarova magistritöö „Towards Perfection. Virtual Aesthetics of Post-Death“ (EKA, 2015, juhendajad Piret Hirv ja Eik Hermann) praktilisest poolest ning noore kunstniku varasemast loomingust.

SOFJA MARKAROVA
HOMEOSIS: TÄIUSLIKKUSE POOLE
18.06 – 07.07.2015
Hop galerii
Tallinn
Hobusepea 2

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht