Kursi Koolkonna ühisnäituse avamine Rakveres

1.aprillil avati mitmes kohas üle Rakvere Kursi Koolkonna ühisnäitus, mis  on väike vahepeatus enne 2018. aasta Kursi Koolkond XXX suurnäitusi.
Näituste paikadena on Rakvere Teatri suur ja väike maja, kus avamine leiab aset 1.aprillil, kell 17.17 ja Rakvere Galerii (avamine 1.04, kell 16.00)
Kursi Koolkond on loodud 1988. aasta kevadel, kunstnikerühmituse asutasid Albert Gulk, Peeter Allik, Ilmar Kruusamäe ja Priit Pangsepp. Sel kevadel täitub Kursi Koolkonnal 28 aastat, ollakse vanim tegutsev kunstnikerühmitus Eestis. Aastate jooksul lisandusid asutajatele Marko Mäetamm, Reiu Tüür, Imat Suumann, Külli Suitso ja Priit Pajos.
Kursi Koolkond on tutvustanud oma loomingut suurte ühisnäitustena paljudes riikides, näiteks Itaalias (Veneetsias 2007), Ameerika Ühendriikides (New York 2010), Lõuna – Koreas (Soulis 1996), ning lähiriikides Soomes, Norras, Lätis, Leedus ja mujal.
Kursi Koolkonna Päevad on mitmete kunstinäituste üheaegne koostoimimine. Esmakordselt Tartus aastal 1993, hiljem iga kolme aasta möödudes. 2013 külastasid näitustehuvilised juba VIII Kursi Koolkonna Päevi Tartus. Mujal eewstis on olnud Kursi Koolkonna suurnäitused Viljandis, Pärnus, Tallinnas, Narvas, Türil, Paides, Kuressaares, Kihnus ja nüüd Rakveres.
Kursi Koolkonna kunstnike loomingut on paljudes kunstimuuseumites ja erakogudes, nii Eestis, kui mujal maailmas.
Näitus Rakvere Galeriis jääb avatuks 30. aprillini, ent pärast seda saab kursilaste näitusi külastada 10. juulini nii Rakvere Teatris kui Pätsu kohvik-galeriis.
Lisainfo näituse kohta meiliaadressil ilmar.kruusamäe@gmail.com või telefonil + 372 5695 3531.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht