Helju Tauk 85

29. märtsil oleks Helju Tauk, pianist ja ansamblipartner, ergas mõtleja ja sütitav kaaslane saanud 85. Tauk oli paljude põlvkondade õpetaja, suurepärane kõneleja ja sõnaseadja, kelle panus Eesti muusikasse ja tugi sõpradele on kestnud üle tema aja.

29. märtsil kell 17 tähistatakse seda päeva Eesti teatri- ja muusikamuuseumi ning Helju Taugi fondi (Eesti Rahvuskultuuri Fondi allfond) koostöös kultuuriõhtuga „Olla inimene. Helju Tauk 85“, kus räägitakse teemast, millesse võiks mahutada Helju kogu olemuse – inimeseks olemisest. Kõnelevad Tunne Kelam, Maia Lilje, Jüri Reinvere ja Arvo Valton. Muusikat teevad pianist Mihkel Poll ja Tallinna Klaveriduo – Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske.

Helju Taug fond asutati 16. juulil 2007 ERKFi allfondina eesmärgiga toetada noori muusikuid. Fondi haldusnõukogusse kuuluvad Lagle Parek (esimees), Tõnis Arro ja Ene Üleoja. Seni on fodi stipendiumi saanud  Juko-Mart Kõlar, Mihkel Poll, Maarit Kangron, Maris Pajuste ja Kristi Veeber. Seekord annavad stipendiumid välja nii fond ja muusikaakadeemia.

Järgmisel õhtul, 31. märtsil kell 18 on Taugi sünnilinnas Tartus sealse Heino Elleri nimelise muusikakooli Elleri-saalis meenutuskontsert „Muusikast võlutud“. Seal meenutavad teda sõbrad ja Tallinna muusikakeskkooli I lend, kelle klassijuhataja Helju Tauk oli. Nende koolilõpust möödub sel kevadel 50 aastat. Sõna saavad Jüri Plink, Tiiu Peäske, Viktoria Jagomägi, Toivo Peäske, Tiiu Levald, Anne Peäske ja Alo Põldmäe. Musitseerivad Karmen Puis, Ebe Müntel, Kristel Eeroja-Põldoja, Reet Mets, Pille Taniloo, Algis Pauljukaitis, Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske.

Mõlemale üritusele on sissepääs tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht