Voronja galerii XVII korternäitus avatakse Tallinnas

Huupi maal näituselt Plat_Principal

Tallinn Art Week’i raames, avatakse teisipäeval, 13. juunil, sisearhitekt Maarja Marga stuudiokorteris Tatari 25-15, Ado Vabbe preemiaga auhinnatud Tartu kunstniku Huupi näitus „Plat Principal“.

Tartus tuntust kogunud Voronja korternäituste sari laieneb Tallinn Art Week’i raames pealinna. Korternäituste eesmärgiks on tuua kunstiteosed anonüümsetest  galeriiruumidest oma loomulikku keskkonda, tavaliste inimeste kodudesse, kus külastajad saavad vahetuma elamuse ning on kunsti suhtes vastuvõtlikumad ja tundlikumad.

Pealinnas muutub Voronja galeriiks Maarja Marga stuudiokorter. Maarja töötab Mhmh OÜ stuudios sisearhitektina. Tema projektide hulgas on mitmed kohviku, kontori ja restorani interjöörid. Samuti korraldab ta juba paar aastat Disainiööl koos Tõnis Vellamaga Disainoksjoni.

Huupi on Tartu kunstnik ja Jakobi galerii galerist, kes on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maali eriala ja Tartu Ülikooli maali magistrantuuri. Tema maaliseeriad lähtuvad isiklikest teemadest ning on oma maalilaadilt naiselikud ja realistlikud. Huupi omapärane värvikäsitlus on kohati pastoosne, kohati akvarellistlik, koos figuraalsete kompositsioonidega moodustab see uuendusliku ja värske terviku.
Tema viimane näitus „Plat Principal” Tartu Kunstimajas pälvis maineka Ado Vabbe preemia.

Näitust saab näha kolmel päeval:
13. juunil, kell 18–20
14. juunil, kell 16–20
15. juunil, kell 16–20

Voronja galerii koostööpartner Tallinna näituse korraldamisel on Galerist. Galerist on sümbol, mis koondab enda alla erinevad näitusepinnad ja inimesed, kes kureerivad kunstinäitusi ja korraldavad kultuurisündmusi. Slogan „Spreading the Art“ viitab Galeristi eesmärgile levitada kunsti ja tõsta sellealast teadlikkust. Kunstigeriljadest jääb maha kunstist ja kultuurist nakatatud ruum. Looming rullub laiali nii tänavatel, undeground klubides, galeriides kui ka riiklikes muuseumites. Kui kontseptsioon sobib, on iga koht õige.

Voronja galerii tegutseb alates 2014. aastast Peipsiveerel, Varnja küla vana kalurimaja paadikuuris. Tegu on ruumidega, mida saab näitusetegevuseks kasutada ainult suvel. Alates 2016. aastast korraldab galerii talvisel perioodil Tartus korternäituseid, mida aasta alguses tunnustas Tartu linn Kultuurikandja tiitliga kui uudset lähenemist kunstipubliku leidmisel ja kaasamisel. Lisaks pälvis galerii käesoleval aastal Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupi tunnustuse.

Lisainfo:
Raul Oreškin ja Kaili Kask
Voronja galeristid, tel 58844909
voronjagalerii.ee

Huupi: facebook.com/huupiart
Maarja Marga: maarja.marga.ee
Galerist: facebook.com/thegalerist

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht