Voronja galerii avab Tartus korternäituste sarja

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

voronja_linnas_logoKaks suve Peipsiveerel, Varnja külas tegutsenud Voronja galerii kolib talveks linna ja avab Tartus korternäituste sarja. Näitused avatakse erinevates kodudes ja on enamasti vaatamiseks üleval vaid ühe päeva. Uued näitused lisanduvad paarinädalaste vahemikega kuni aprilli lõpuni.
Esimene näitus avatakse 2. veebruaril Maarja ja Taavi kodus Raadi-Kruusamäe linnaosas, kus galeriiks muutub maja esimene korrus. Erinevates tubades eksponeeritakse Anna Hõbemäe ja Kairo Kliimandi teoseid. Toidublogija Maarja avab nädalaks oma kodus  paralleelselt näitusega ka kodukohviku.
Varnjas vanas paadikuuris ülemöödunud suvel galerii avanud Kaili Kask ja Raul Oreškin leidsid, et peavad galeristidena andma oma panuse kunstielu rikastamisse ka Tartus, olles kunstnike ja  nende muredega kokku puutudes teadlikud Tartus valitsevast näitusepindade nappusest.
Projekti eesmärgiks on viia kunstiteosed anonüümsetest  galeriiruumidest oma loomulikku keskkonda, tavaliste inimeste kodudesse. Näitusesarja jaoks valiti välja erinevad kodud, olgu selleks siis korter Annelinnas või maja Tammelinnas, trendikas katusekorter vanalinnas või hipiatmosfääriline kodu Supilinnas. Igas korteris avatakse vähemalt üheks päevaks (aga kokkuleppel korteri omanikega ka pikemaks ajaks) näitus. Näitused avatakse paarinädalaste intervallidega ajavahemikus veebruar-aprill 2016.
Kuna näitused toimuvad ajutistes korter-galeriides lühikest aega, avatakse paralleelselt füüsilistele galeriidele ka virtuaalsed galeriid, kus blogivormis (http://voronjagalerii.blogspot.com.ee) tutvustatakse kunstnikku ning tema lugu, korteriomanikku, tema suhet kunsti ja konkreetsesse kunstiteosesse ning püütakse selle abil kutsuda laiemat avalikkust avama oma kodusid kunstile või külastama tihedamini galeriisid.
Kui kellelgi tärkab huvi oma kodu näituseks avada, on ta oodatud ühendust võtma voronjagalerii@gmail.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht