“Võluaknad” Arne Aderi loodusfotod Uue Kunsti Muuseumis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Linupoeg_Arne-AderKevadisel pööripäeval, 21. märtsil kell 14.00 avatakse Arne Aderi fotonäituse “Võluaknad”.
Bioloogia haridusega loodusfotograaf Arne Aderit on Eestimaa loodus köitnud aastakümneid ning ta on õppinud silmama looduse poolt pakutavat. Kui elus looduse puhul tulevad kasuks ja maksavad biloogiaalased teadmised, siis eluta looduse puhul peab oskama lihtsalt vaadata ning pilt jutustabki sulle oma loo. Arne Ader on arvamusel, et igal pildil peab jutustada olema oma lugu, kasvõi lühidalt. Looduspilte tehes, mõtleb ta pidevalt, et kaadris ei oleks midagi üleliigset, midagi sellist, mis pildi igavaks muudaks. Samuti teab Ader rääkida, et looduspiltnikul on kaks äärmust – kannatlikkus ja kiirus. Mõnikord peab  küllalt kiire olema, samas peab valmis olema ka pikkadeks ootamisteks. Loomast-linnust paar sammu ees olles, aimates ta käike, hakkab juhtuma kaamera ees imelisi asju.
Kevadet tervitavad Pärnus Arne Aderi loodusfotode näitus, suunitlusega lastele ja täiskasvanuile, kelles tükike last ja linnuhuvi.
Loodusmees kirjutab oma näituse “VÕLUAKNAD” kohta järgmist:
“Piisab vähesest, et olla armas ja ilus tildritibu – udupehemest sulerüüst, pisut pallikesest kehast, ilmsüüta silmavaatest… Ka karupoeg lummab meid sarnasel viisil, kuigi pisikese linnuga ta välimuse poolest ei sarnane. Ju on maailmal musttuhat erinevat nägu, ent vaid üks armastus ja üks ilu.
Kui erinäolistel eluvormidel leidub kasvõi kübeke lapselikku lusti, suudab see meis äratada ühe tuttava tunde. Ja kui oskame seda tunnet märgata, võib saada tildrist või karust võluaken tollesse salapärasesse paika, kust on pärit armastus ja ilu.”
Arne Ader

VÕLUAKNAD
Arne Ader – loodusfotod
Uue Kunsti Muuseumis
21. märts – 22. mai 2016
Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
Avatud iga päev 9 – 19.00

Rohkem infot:
www.mona.ee | muuseum@chaplin.ee | Tel 44 30 772
https://www.facebook.com/Museum.of.New.Art

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht