Viljandis Kondase Keskuses avanevad nädala lõpus kolm uut näitust

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

2. märtsil 2018, kell 17 avatakse Kondase Keskuses EDGAR VALTERI näitus „Performance“
Väljapanek avaneb päris-performance´iga!
Sarja „Performance“ maalid pärinevad ajast 1989-94 ning sündisid Edgar Valteril pärast üht tegevusetenduse jälgimist. Sarnaselt nähtud etendusele püüavad ka maalid sügava alltekstiga ja paljutähendusliku sümboolikaga kajastada inimese siblimist siin maailma lavalaudadel. Edgar Valter etendas meeldejäävalt lasteraamatute illustraatori ja kirjaniku rolli, kuid selle sarja maaliliste teoste süžeeline rikkus, millega vanameister on vabalt ja ootamatult ringi käinud, paneb ilmselt paljusid küsima, milline looja ta ikka tegelikult oli?
Performance´i korraldavad noored Viljandi Kunstikooli vilistlased, kes osalevad sealse kaasaegse kunsti kursustel.
Väljapanek jääb vaatamiseks kuni 6. maini 2018.

3. märtsil 2018, kell 13 avatakse ALMA MAARI näitus „Riigimehed“.
Nukumeister Alma Maar on jäädvustanud riigipäid nagu presidendid Konstantin Päts ja Lennart Meri ning peaministreid Edgar Savisaart, Mart Laari, Andrus Ansipit, Tiit Vähi, Andres Tarandit, Juhan Partsi, Mart Siimani ja Siim Kallast. Kujud on loodud autoritehnikas, milles on ühendatud nii skulptuuri kui nukkude loomise võtted. Nuku-maailmast eemalduvad miniatuursed kujud lihtsal põhjusel: need pole loodud katsumiseks või elustavaks mänguks, mis avab tee fantaasia- või muinasjutumaailma. Need miniatuursed inimkujud seostuvad elu endaga. Mängumaailma paralleel siiski jääb ja kergesti võib vaataja kujutlusmaailma ilmuda sümboolne suur käsi, mis kõike omatahtsi korraldab. Seda mängumaailma inspireerib iga kujukese oma nägu ja rahva mälus olevad tegemised.
Alma Maar on öelnud, et “Riigimehed” on lugupidamisavaldus neile, kes panustavad igapäevaselt meie riigi toimimisse ja austusavaldus riigile, keda need inimesed esindavad.
Eesti juubeliaastal võiks kõige selle valguses meile soovida, et saaksime iseenda parimaks versiooniks, sest sellest oleks kasu riigile ja meie kõige lähedasematele inimestele.
Väljapanek jääb vaatamiseks kuni 15. aprillini 2018.

3. märtsil 2018, kell 13 avatakse Heino Lillepuu kollaažide näitus „Eesti poliitilistes (tõmbe)tuultes”
Heino Lillepuu (1937-2013) on teinud mitmeid ühiskonnakriitilisi ja Eesti ajalugu ning kangelasi kujutavaid sarju, millest mõni koosneb isegi kuni 60 naivistlikust tööst. Lillepuu töötas elu jooksul erinevates ametites – traktoristi, autojuhi, kombaineri, lukssepa ja puusepana. Pensionil olles otsustas ta kogu Eesti poliitilise elu ja ajaloo üles maalida ja puusse lõigata ning vajalike kommentaaridega varustada. Heino Lillepuu rohkearvulisest pärandist on tehtud Vabariigi sünnipäevaks väärikas valik.
Väljapanek jääb vaatamiseks kuni 15. aprillini 2018.
Kondase Keskus on Viljandi munitsipaalasutus, kelle näitusetegevust toetab ka Eesti Kultuurkapital. Kondase Keskus tänab Külli Lepikut, Anne Rudanovskit, Heiki Raudlat, Laineli Parrestit, Kim Pluskotat ja Heino Lillepuu sugulasi.

Kondase Keskus, Pikk 8, Viljandi 71003; +37253601768
Kondase Keskus on avatud:
märtsis K-L 10-17
aprillis K-P 10-17
mais E-P 11-18

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht