Vikerraadio kutsub 14. märtsil kõiki kirjutama e-etteütlust

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Emakeelepäeval, 14. märtsil kell 10.30 toimub Vikerraadios 12. korda e-etteütluse võistlus. Kutsume kõiki ka tänavu aktiivselt osalema.
Paljud haridusasutused, ettevõtted ja institutsioonid on e-etteütluse võtnud oma emakeelepäeva tähistamise programmi ja osalevad võistlusel terve kooli või klassi, osakonna või töökollektiiviga.
2008. aastal 277 osalejaga alustanud etteütlus on tänaseks kasvanud tuntud ja oodatud ettevõtmiseks, kus tuhanded inimesed oma keeleoskuse proovile panevad. Möödunud korral võttis osa üle 100 õppeasutuse (põhikoolid, gümnaasiumid, kutse- ja ülikoolid, kolledžid). 2018. aastal sündis e-etteütluse osalejate rekord – Vikerraadioni jõudis poole tunni jooksul 6377 etteütlust.

Algselt ühekordse projektina mõeldud ettevõtmisest on saanud traditsioon ja üks emakeelepäeva olulisemaid sündmusi. Osaleda saab viies kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind on mõeldud parimale nutiseadmega kirjutajale, tänavu ka noorimale ja vanimale osalejale.

11 aasta jooksul on Vikerraadioni jõudnud ligi 37 000 etteütlust, kuid osalejate arv on kordades suurem, sest teadaolevalt teevad paljud etteütlust iseenda jaoks, võistlusel osalemata. 2018. aastal tõsteti Vikerraadio e-etteütlus esile ka aasta keeleteo valimisel.

2019. aastal koostavad e-etteütluses teksti
Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja
Triin Toome-Hosman, Türi Ühisgümnaasiumi ja Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse eesti keele õpetaja
Maris Jõks, Postimehe keeletoimetaja-korrektor
Merilin Aruvee, TLÜ emakeeledidaktika lektor
Maire Raadik, Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja
Piret Kärtner, Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht