Vikerraadio korraldab 11. korda emakeelepäeva e-etteütluse võistluse

Emakeelepäeval, 14. märtsil korraldab Vikerraadio taas e-etteütluse võistluse. E-etteütlus toimub nagu alati Vikerraadio kodulehel, kuid tänavuse uuendusena on oodatud ka käsitsi kirjutatud tööd ning fotod etteütluse tegemisest.

Etteütlus kõlab raadioeetris kolmapäeval, 14. märtsil kell 10.30. Kuulajail tuleb tekst kirjutada etteütluse aknasse, mis ilmub Vikerraadio kodulehele vikerraadio.err.ee sama päeva hommikul. Kõige kiiremini täiesti korrektse teksti saatnud kuulajad on võitjad.

Arvesse lähevad kõik enne kella 11 saabunud etteütlused. Kolmapäevase “Huvitaja” saate alguses, kell 10.05, antakse kirjutajatele veel viimaseid juhiseid ning räägitakse levinumatest keelevigadest. Stuudios on Merilin Aruvee ja Priit Kruus etteütluse meeskonnast, saatejuht on Meelis Süld.

E-etteütluse võitjad selguvad viies kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Kõik osalejad kirjutavad sama teksti, kuid lisaks üldvõitjale premeeritakse eraldi kategooriate võitjaid ja kõikide osalejate vahel loositakse samuti välja auhindu. Lisaks antakse eriauhind parimale nutiseadmega kirjutajale.

Tänavuse uuendusena on võimalik oma etteütlus tuua raadiomajja ka paberil (kuni kella 11.30-ni aadressile Gonsiori 21). Käsitsi kirjutatud teksti võib ka üles pildistada ja saata aadressile viker@err.ee. Palume lisada ka oma kontaktandmed.

Algselt ühekordse projektina mõeldud e-etteütlus toimub juba 11. korda, sellest on saanud traditsioon ning üks emakeelepäeva oodatumaid sündmusi. Kümne aasta jooksul on Vikerraadioni jõudnud ligi 30 000 etteütlust. Paljud koolid on võtnud e-etteütluse emakeelepäeva tähistamise programmi. E-etteütlus kandideerib ka 2017. aasta keeleteo auhinnale.

Etteütluse meeskond kutsub kõiki koole, töökollektiive, sõpruskondi, aga miks mitte ka üksikkirjutajaid saatma meile pilte etteütluse kirjutamisest aadressile viker@err.ee.

2018. aasta e-etteütluse teksti koostavad:
Triin Toome-Hosman, Türi Ühisgümnaasiumi ja Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse eesti keele õpetaja
Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja
Maris Jõks, Postimehe keeletoimetaja-korrektor
Merilin Aruvee, TLÜ emakeeledidaktika lektor
Maire Raadik, Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja
Priit Kruus, eesti kirjanduse uurija ja kirjandusõpetaja, TLÜ Haridusinnovatsiooni keskuse didaktik, Vikerraadio “Keelesäutsu” üks autoreist.

E-etteütlust korraldavad Vikerraadio, Eesti Emakeeleõpetajate Selts ja Eesti Keele Instituut. Auhinnad on välja pannud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Keele Instituut, Rahva Raamat ning raamatupood Apollo.

E-etteütluse koordinaator on Laura Teder, kontakt laura.teder@err.ee, 56 618 068

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht