VII noorteorkestrite festival toob Estonia kontserdisaali lavale üle 450 mängija Eestist ja Lätist

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

ESOL18Laupäeval, 13. veebruaril 2016 toimub  Estonia kontserdisaalis Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu VII noorteorkestrite festival. Suurejoonelisel tasuta kontserdil esinevad 10 noorteorkestrit erinevaist Eesti paigust ning külalisorkester Lätist. Kokku on laval üle 450 noore muusiku.
“On väga suur  heameel, et Eestis on taas tegutsemas noorte sümfoonia- ja kammerorkestreid enam kui 1000 mängijaga. Kui nii koolide kui kultuurimajade sümfooniaorkestreid tegutses meil eelmisel sajandil aastakümneid, siis 1960-ndail-70-ndail see tegevus enamasti kahjuks hääbus. Just viimase 15-20 aasta jooksul on  liikumine jälle hoogustunud ja ka Eesti Sümfooniaorkestrite Liit on siia oma panuse andnud” kirjeldab Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu juhatuse esimees Jüri-Ruut Kangur festivali eel noorteorkestrite olukorda.
Kontserdil esinevad Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester, Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester, Viljandi Noorte Sümfooniaorkester ja orkestri koor, Kose Muusikakooli vilistlasorkester “Pillipiigad”, Kuusalu Kunstide Kooli sümfoniettorkester, Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester, Harjumaa Keelpilliorkester, Lasnamäe Muusikakooli sümfoniettorkester, ja Pärnu Muusikakooli keelpilliorkester ning külalistena Lätist J. Medinši nimelise Riia 1. Muusikakooli kammerorkester “Armonico”.
Orkestrite poolt esitamisele tulev kava on väga mitmekesine hõlmates nii maailmaklassikat (Tšaikovski, Mendelssohn, Haydn, Marquez, Dvorak, Bach, Mozart jt), muusikali-ja filmimuusikat, eesti rahvamuusika seaded aga ka Läti heliloojate Peteris Plakidise ja Peteris Vasksi loomingut. Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri ja orkestri koori ühises ettekandes kõlab Tonio Tamra “Quo vadis”.
Eesti Sümfooniaorkestrite Liit esindab 28 tegutsevat noorte sümfoonia- ja keelpilliorkestrit.  Liidu peamisteks eesmärkideks on orkestripillide õppe propageerimine, orkestrite festivalide, kontsertide ja seminaride organiseerimine, sümfooniaorkestrite esinemise korraldamine laulupeol ja noorteorkestrite tegevusele kaasaaitamine. Noorteorkestrite festivali korraldamine sai alguse 2011. aastal laulupeo eelõhtul katusekinos toimunud nelja orkestri ühiskontserdiga ja sealt alates on festivalid toimunud nii Narvas, Paides, Pärnus kui ka Valgas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht