Vestlusõhtu Kaupo Kikkasega Uue Kunsti Muuseumis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kaupo-Kikkas0227. novembril kell 17 “Treescape” vestlusõhtu Kaupo Kikkasega  Pärnu uue kunsti muuseumis.
Kaupo Kikkas räägib fotoseeria “Treescape” saamisloost ja oma mõtetest nii näitusest kui fotograafiast üldiselt. Samuti tutvustab ta oma uusi projekte näidates värskeid slaide.
Kaupo Kikkas kirjutab “Treescape” fotoseeria kohta järgmist:
“Olen aastaid otsinud viisi, kuidas kujutada puud. Puud, mille defineerimiseks piirdume pelgalt bioloogilise klassifikatsiooniga. Puud, mis on kõige iseenesestmõistetavam osa meid ümbritsevast ruumist. Ning ometigi on mul tunne, et puu on midagi hoopis enamat. Proovides seda tunnet kirjeldada, avastasin, et selle jaoks ei ole sõnu olemas.
Lihtsalt ei ole ja kõik. Seetõttu olen proovinud juba aastaid seda kaamera abil kujutada. Andes mõtetele vaba voli, lootes, et silmad ja käed suudavad kaamera abil rohkem kui meile õpetatud täpselt reglementeeritud leksika.
Ma ei ole puukallistaja, esoteerikahuviline ega ka eriti usklik, ometi metsas seistes on see defineerimatu tunne taas kohal ja mu soov seda kirjeldada endine. Mind aitasid palju Herman Hesse ja Valdur Mikita tekstid, õigemini isegi mitte tekstid ise, vaid autorite sarnane soov kirjeldada tunnet, mida kirjeldada ei ole võimalik.
Vanadel tuules halliks tõmbunud laudadel on mu silm peatunud nii kaua kui seda mäletan, olen vanu rehetaresid ja võrgukuure alati suure armastusega vaadanud. Kuigi see puu, kellest on saanud vahepeal hoone, on bioloogilises mõttes sada aastat surnud, näen ma pragunenud mustrilist lauda vaadates lugu, mis on kestnud pikalt üle inimpõlve.
Kasutan sellist puitu ka oma töödes – esimese saja aastaga sai puu täiskasvanuks, teise sada veetis tare seinas ja nüüd,  kui hoone on  lagunenud ja selles paigas algamas looduse uus eluring, olen korjanud ma vana puidu üles ja andnud  sellele osa oma loos.
Et rõhutada olulist ja taandada pildilt võimalikult palju looduskeskkonda, olen valinud klassikalise mustvalge meediumi. Piltidel on palju faktuuri ja mustridünaamikat ning mitmeid topeltekspositsioone.”

Näituse “Eesti kaasaegne fotokunst” kohta leiab rohkem materjali Uue Kunsti Muuseumi kodulehel www.mona.ee. Näitus on avatud 6. detsembrini 2015.
Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
Avatud iga päev 9 – 19.00
Rohkem infot:
www.mona.ee | muuseum@chaplin.ee | T: 4430772
https://www.facebook.com/Museum.of.New.Art

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht