Vene kuulsaima marinisti Ivan Aivazovski näitus Kadrioru kunstimuuseumis

Vene kuulsaima marinisti Ivan Aivazovski näitus Kadrioru kunstimuuseumis tutvustab tuntud ja tundmatuid külgi kunstniku loomingust
Reedel, 9. märtsil avatakse armeenia päritolu Vene meremaalija Ivan Aivazovski (1817–1900) näitus „Aivazovski. Ideaali otsinguil“, kus 39 teose hulgas saab näha Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvat maali „Vaade Vesuuvile päev enne vulkaanipurset“, mida ei ole avalikkusele pärast 1886. aastat eksponeeritud. Maal oli halvas seisukorras ja vajas konserveerimist, mille pikaajaline protsess on nüüd lõpule jõudnud.
Kadrioru kunstimuuseumis toimuv näitus on esimene Ivan Aivazovski teoste suurem väljapanek Eestis.
Ekspositsiooni tuumiku moodustavad Ivan Aivazovski tuntud maalid ja joonistused Riiklikust Vene Muuseumist Peterburis. Näitusel on võimalik jälgida Aivazovski kõiki loomingu perioode ja meremaali tüüpe – tormist merd ja tuulevaikust, õhetavaid päikeseloojanguid ja väreleva kuuvalgusega öömaastikke, Krimmi ja Itaalia, Odessa ja Konstantinoopoli vaateid.
Lisaks Riiklikule Vene Muuseumile ja Eesti Kunstimuuseumile on näitusel teoseid Narva Muuseumist, Tartu Kunstimuuseumist, erakogudest ja Läti Rahvuslikust Kunstimuuseumist – nende hulgas teos, mille kunstnik kinkis Riia muuseumile pärast Riias 1886. aastal toimunud näitust.
Ivan Aivazovski on üks kuulsamaid Vene kunsti esindajaid, kelle meremaalid on võlunud publikut läbi aegade alates tema eluajast tänapäevani, mida näitasid ka eelmisel aastal toimunud Aivazovski 200-sünniaastapäevale pühendatud suurnäitused Venemaal ja Armeenias.
Näitus on osa Kadrioru 300. aastapäeva tähistavast programmist.
Näitus jääb avatuks 8. juulini 2018
Näituse kuraatorid: Alar Nurkse, Aleksandra Murre
Näituse kujundaja: Tõnis Saadoja
Näituse graafiline disain ja kataloogi kujundus: Stuudio Stuudio

Laupäeval, 10. märtsil
kl 12–16 loeng vene keeles, Grigori Goldovski (Riiklik Vene Muuseum)
kl 14 kogupere programm
kl 15 kuraatoriekskursioon

Eesti Kunstimuuseum on uuendanud oma e-pileti süsteemi
Alates 1. märtsist saab näitustele osta e-pileti

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht