Vene-Balti laevatehase asula

16.06.2017 kell 16:00–18:30
Grupijuht: Oliver Orro, arhitektuuriajaloolane
Grupi suurus: 40
Keel: eesti

Ekskursioon keskendub Vene-Balti tehaseasula neile hoonetele, mis asuvad tööstusala kõrval. Põhirõhk on elamutel ja ühiskondlikel hoonetel, ent juttu tuleb laevatehasest ka laiemalt. Tehase mastaapne asula on üks kõige intrigeerivamaid linnaosi Tallinnas. Püüame vaadelda seda, millised jõud on piirkonda kujundanud ning kuidas kajastuvad seal tööstusajastule omased ühiskondlikud struktuurid. Arutleme selle üle, kuidas on see eripärane, kontraste täis asum suutnud kohaneda 20. ja 21. sajandil toimunud ühiskondlike ja majanduslike muudatustega. Vene-Balti laevatehase piirkonnas leidub kõrvuti nii tipparhitektide loomingut kui ka õige kummalisi vernakulaarseid arhitektuurivorme, nii elujõulisi ja korrastamisel olevaid kui ka alles taassündi ootavaid ruumisoppe.

Algus kell 16:00 Mereakadeemia ees, Kopli 101, Tallinn.
NB! Soovijatele väljub kell 15.30 Rotermanni soolalao Mere pst poolsest parklast (Ahtri 2) buss Koplisse, tagasi kesklinna väljub buss kell 18.30 Mereakadeemia juurest.

NB! Kõigile registreerunud osalejatele ühekordne tasuta sissepääs Arhitektuurimuuseumi näitusele „Kopli sonaat. Vene-Balti laevatehas“.

Näitus
Kuni 3. septembrini on Eesti Arhitektuurimuuseumis avatud Oliver Orro kureeritud näitus „Kopli sonaat. Vene-Balti laevatehas“, mis käsitleb tehaselinnaku arhitektuuri, asumi kujunemist ja selle tähtsust meie linnaehituse ja tööstuspärandi ajaloos.

Eesti Arhitektuurimuuseum
Info tel 625 7000
info@arhitektuurimuuseum.ee
www.arhitektuurimuuseum.ee
Ahtri 2, Tallinn, 10150

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht