„Vanausuliste toidud“ – raamatuesitlus Tallinna vene muuseumis

Laupäeval, 10. veebruaril esitleb Tallinna ülikooli vanemteadur Marju Kõivupuu Tallinna vene muuseumis Pikk 29a raamatut „Vanausuliste toidud“.

Raamat „Vanausuliste toidud“ on Narva muuseumi teaduri, folklorist Marina Kuvaitseva loodud kokkuvõte Eestis elavate vanausuliste toitumistavadest. Argielulised mälestused on kirja pandud otse ja vahetult intervjuudena. See teeb lugemise väga kergeks ja lõbusaks, nagu kuulaksid vanavanaema jutte. Räägitakse nõudest ja lauakommetest, toiduainetest ja nende valmistamisest, argipäevast ja piduroogadest. Elavaid mälestusi ilmestavad lisaks veel Pavel Varunini illustratsioonid vanausuliste kommetest, mis on juba iseenesest kõnekad ja lõbusad.
Marina Kuvaitseva teadustöid innustas kaante vahele panema Eesti Vanausuliste Koguduste Liidu ja Eesti Vanausuliste Kultuuri- ja Arendusühingu esimees Pavel Varunin, kes on ka raamatu kujundanud ja illustreerinud, järgides vanausuliste käsikirjade ja vanade trükiste ning puulõigete (vene lubokid) traditsiooni. Raamatu väljaandmist toetasid Kultuuriministeerium, Rahvakultuuri Keskus, Integratsiooni Sihtasutus.
Pavel Varunini loominguga võib põhjalikumalt tutvuda Tallinna vene muuseumi näitusel „Peipsi vana usk: Pavel Varunini ikoonid ja graafika”.
Pärast esitlust saab ka kunstnikuga suhelda ja soovi korral soetada raamatu.

Loengu ja raamatuesitluse algus kell 12.00. Osalemine: 4€

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht