Valter Ojakääru kunstikogu E-Kunstisalongi oksjonil

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

E-Kunstisalongi kevadoksjon toimub laupäeval, 25. märtsil kell 15 Tartus, Tehase 16 asuvas galeriis. Enampakkumisele tuleb 53 teost 46lt kunstnikult.
Oksjonivalikus on esindatud Eesti kunsti suurkujud Johannes Greenberg, Aino Bach, Ann Audova, Richard Uutmaa, Eduard Wiiralt, Endel Kõks, Olev Subbi, Edgar Valter, Enn Põldroos jpt.
Enampakkumisle tuleb kümme teost Valter Ojakääru kunstikogust. Kuna Ojakäärud olid tuttavad paljude kunsti valdkonda kuuluvate inimestega, siis on ka nende kogu vaimult suur ja väga huvitav. Seal on nii portreed kui vaikelu, nii akvarelli, graafikat kui ka maali, mis on soetatud paljude aastate jooksul. Üks põnev taies on Enno Lehise akvarell „Neegritar“ aastast 1968. Ka kunstnik ise oli tuntud muusik, nii et tööd vaadates meenuvad džässimaailma tuntumad mustanahalised naisvokalistid. Kogust on oksjonivalikus ka graafik Aino Bachi ja väga harva esinevaid Johannes Greenbergi töid. Eraldi väärivad märkimist Olev Subbi maalid, mis on Ojakääru kogusse jõudnud läbi tema abikaasa pianist Heljo Sepa. Nii maalis Subbi portree Ülo Sepast, kui ka tema abikaasast moekunstnik Vilma Sepast. Viimatinimetatud teos läheb laupäeval meie oksjonile, Ülo Sepa portree kuulub aga KUMU kogusse.
Kõige kallima alghinnaga teos on Richard Uutmaa maal „Viljakoristamine“ (1954) 10 500 eurot ja madalaima alghinnaga teos on Ferdi Sannamehe graafika „Tartu Ülikool“(1962)  350 eurot.
E-Kunstisalongi oksjon toimub 38. korda.
Kõiki oksjonitöid saab laupäevani vaadata nii E-Kunstisalongis kui ka meie kodulehel www.e-kunstisalong.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht