Valimiskomisjon kuulutab välja Tartu ülikooli rektori valimised

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

23. jaanuaril otsustas Tartu ülikooli nõukogu poolt kinnitatud valimiskomisjon avaldada 25. jaanuaril Eesti suuremates meediaväljaannetes teate, millega kuulutatakse välja TÜ rektori valimised. Et leida rahvusülikoolile parim uus juht, sõnastas nõukogu esmakordselt ootused tulevasele rektorile.
Rektori valimise reglementi kinnitades rõhutas nõukogu, et ülikool vajab juhti, kes suudab panustada Eesti rahvusülikooli eestvedamise kõrval ka kogu Eesti ühiskonna ning Eesti ja Euroopa kõrghariduse- ja teadusarendustegevuse arengusse. Tartu Ülikooli rektoriks kandideerijalt oodatakse, et ta on tulemuslik õppe- ja teadusarendustöös ning silmapaistev akadeemiline juht.
Sobiv kandidaat on tõestanud end kogenud ja innustava juhina, ta on eestkõneleja ja eestvedaja, ülikooli visiooni ja strateegiliste liikumissuundade seadja. Nõukogu ootab rektoriks pürgijalt strateegilise juhtimise pädevust, läbirääkimisoskust, võimekust otsuste langetamiseks ja elluviimiseks. Tunnustatud arvamusliidrina on ta avalikkuses nähtav ja valmis võtma vastutust ülikooli esindamisel suhetes ühiskonna, riigiasutuste ja rahvusvahelise kogukonnaga, et Tartu ülikool oleks jätkuvalt nii Eesti parim kui ka üks Põhja-Euroopa parimaid ülikoole.
Nõukogu kinnitas üliõpilaste ja kõikide valdkondade esindajatest koosneva valimiskomisjoni koosseisu 19. jaanuaril. Valimiskomisjoni esimeheks nimetati molekulaarse taimebioloogia professor Hannes Kollist ja liikmeteks eesti kirjanduse professor Arne Merilai, teadus- ja innovatsioonipoliitika professor Kadri Ukrainski, epidemioloogia professor Anneli Uusküla ning doktoriõppe üliõpilane Marko Eltermann. Kandidaatide esitamise tähtpäev on 15. märts 2018. Rektorikandidaadiks võib esitada isikuid, kes on või on olnud valitud professoriks.
Tartu ülikooli nõukogu ja senati liikmed kogunevad ühisistungile 9. aprillil 2018, et anda omapoolne seisukoht kandidaatide sobivuse kohta. Rektori valimiskogusse kuuluvad nõukogu, senati, valdkondade nõukogude ja üliõpilasesinduse liikmed ning professorid ja juhtivteadurid, kelle töökoormus ülikoolis on vähemalt 20 tundi nädalas. Valimiskogu valib rektori 26. aprillil 2018.
Rektori ametiaeg algab 1. augustil 2018. Rektor valitakse viieks aastaks.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht