Valguse- ja muusikainstallatsioon Energia avastuskeskuses

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

thumb_IMG_7146_1024Aare Baumer on loonud Energia avastuskeskus uuele näitusele “Kihilise Maa aardelaegas” 3000ndest klaaskristallist koosneva unenäolise valguse- ja muusikainstallatsiooni „Kristalli mäng“, mida saab mitmelt korruselt korraga jälgida.
Näitus on loodud koostöös Eesti muuseumidega ning selgitab, millise ehitusega on Maa sisemus, kuidas see mõjutab elu Maal ning milliseid aardeid maapõu peidab. Avastuskeskuse loodud võimsa uue planetaariumifilmi eestikeelsele versioonile on oma hääle andnud Tõnu Kark ning venekeelsele Eduard Toman.
Ehtegalerii Aurum tunnustatud gemmoloog Heli Kuulman on toonud näitusele kalliskivid. Tartu Ülikooli geoloogiamuuseum eksponeerib aardeid nagu mineraalid, kristallid ja kaunid kivimid. Selgitame nende omadusi, leiukohti, keemilist koostist ning kasutust läbi ajaloo ja tänapäeval. Avame „Kristallide võlutoa“, kus näitame, millised vääriskivid helendavad sinises UV-valguses hoopis teistmoodi, kui päevavalguses.
Aare Baumer on loonud 3000ndest klaaskristallist koosneva unenäolise valguse- ja muusikainstallatsiooni „Kristalli mäng“, mida saab avastusekeskuse mitmelt korruselt korraga jälgida.
Eesti Loodusmuuseum eksponeerib näitusel dinosaurusi ja ligi 540 miljonit aastat tagasi elanud lülijalgsete trilobiitide kivistisi. Pakume ka võimalust kehastuda arheoloogiks ning puhastada ise liiva alt välja ehtne dinosaurus. TTÜ Geoloogia Instituudist toome suveks näitusele kuni 400 miljonit aastat vana kõhrkala ehk rüükala kivistise.
Näituse staareksponaadid vahetuvad ning erinevatel kuudel saab avastuskeskuses näha erinevaid Eesti muuseumide aardeid. Esimese staareksponaadi toob näitusele Eesti Ajaloomuusem ning staariks on 1000 aastat vana Eesti hõbeehteaare.
Näitust oleme täiendanud kolme uue töötoaga erinevas vanuses lastele. Väiksematele lastele pakume töötuba „Kristallidest tähtkujud“; põhikooli lastele töötuba „Kristallide korrapärane maailm“ ning igas vanuses õpilastele töötuba „Kui Maa väriseb“.

www.energiakeskus.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht