Vabal Laval saab näha fotograaf Alan Proosa näitust “Ootus”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Foto: Alan Proosa

Ootus 2.

Foto: Alan Proosa

25. ja 26. septembril saab Vaba Lava tribüünisaalis näha sootundliku fotograafi Alan Proosa pop-up näitust “Ootus”.
“Ootus” koosneb valdavalt autoportreedest, mis räägivad õrnusest, siirusest, lootusest ja õitsemisest, olles samas märgiks julgusest olla üle väiklasest ja valelikust.
Kunstnik Alan Proosa on juba pikaaegselt huvitatud transsoolisusest ja sellega seonduvatest teemadest: “Ma olen alati uskunud, et inimestena peame olema võimalikult empaatiavõimelised, avatud meeltega, mõistvad ning arvestavad teiste ja meist erinevate suhtes. Kõik on seotud. Omades punk tausta, olen palju kogenud seda, kui kergesti mõistetakse hukka ja halvustatakse ning kardetakse neid, kes on rohkemal või vähemal määral enamusest teistmoodi. Samad jõujooned kehtivad suuresti ka nt. LGBTQ vähemuste suhtes. Niisugustest loomulikest inimlikest erinevustest tuleb olla üle, mitte nende suhtes üleolev ja põlglik olla… Mina tahan olla osa sellest jõust ja liikumisest, mille eesmärgid on isikuvabadus, inimlik aktsepteerimine, mitmekülgsus, iseendaks jäämine, julgus erineda. See on võitlus, mis väärib võitlemist.”
Alan Proosa näitusega samaaegselt saab Vabal Laval näha Soome lavastaja ja kunstniku Teemu Mäki lavastust “Muutujad” / “Transformations”, mis jutustab meile sarnastest teemadest. Lavastuses räägivad viis inimest enda soolise identiteedi loo ning lavastus küsib: kellel on õigus defineerida sugu ja mis on sellise defineerimise tagajärjed?
Näitust saab näha tund aega enne etendusi 25. ja 26. septembril kell 18.00, etenduse vaheaegadel ja peale etendust tund aega.
Lavastust “Muutujad” saab vaadata 25. ja 26. septembril kell 19.00 Tallinnas Vabal Laval ning 28.09 kell 19.00 Tartus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis. Etendused on eestikeelsete subtiitritega.

Foto: Alan Proosa

Ootus 1.

Foto: Alan Proosa

Sissepääs Alan Proosa näitusele on tasuta.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht