Uute näituste avamine Võru Linnagaleriis

Kolme näituse AVAMINE toimub kolmapäeval, 5. aprillil kell 18 Võru Linnagaleriis.

I korruse galeriis avatakse fotograaf Grethe Rõõmu fotonäitus “Perest algab armastus”
Fotograaf Grethe Rõõmu fotonäitus “Perest algab armastus” kutsub kaasa mõtlema sellele, mis on elus oluline.

5. aprillil kl 18 avatakse Võru linnagaleriis fotograaf Grethe Rõõmu fotonäitus, kus fotograaf keskendub elu alustaladele. Armastusele ja perele. Üks toetub teisele. “Pere on see, kus on armastus. Ja armastus on seal, kus on pere. Ei ole olemas õiget ega valet peret. Pere on pere – mu kaamera ees on olnud peresid, kus lapsi kasvatab ema. On peresid, kus lapsi kasvatab isa. On peresid, kus on nii ema kui isa. Kõiki neid seob üks ühine nimetaja – armastus. See, mis aitab inimhingekesel kasvada,” jutustab fotograaf.

On vana ütlus, et lapse kasvatamiseks on vaja tervet küla. Me üha kiiremini pöörlevas maailmas taandub küla roll perele. “Seepärast on nii oluline peret märgata. Märgata enda peret. Vaata neid, kellega sa kodu jagad! Kui erilised nad on! Just sellest erilisest, mis muudab ühe hulga inimesi pereks, sellest silmaga nähtamatust, aga kaameraga nähtavast – sellest mu näitus kõnelebki!” ütleb fotograaf.

Näitust saab Võru linnagaleriis vaadata aprillikuu jooksul.
 
II korruse galerii saalis avatakse Võru Kunstikooli õpilaste joonistuste & söemaalide näitus “Aprilliuni”

“Aprilliuni” on Võru Kunstikooli õpilastööde näitus, mis suunab külastajaid ühest reaalsusest järgmisesse ärkama, pikendades nõnda ärkamise momenti. Aprill on veel hall ja seda on ka enamasti ühetoonilised ent peenemängulised joonistused. Terves kehas on palju unenägusid.
Aprilliuni tähistab vanakreekalikult öeldes sisu ja vormi tervikut. Unenägu on tema nägija jaoks sama reaalne nagu päris elu. Alles üles ärgates hakkab ta nähtus kahtlema. Sama võib öelda antud näituse kohta. Silm haarab esimese hooga realistlikku kujutist kui tõde ning alles siis saabub kahtlemise hetk. Kui panna kedagi piisavalt tihti kahtlema ning näidata talle siis täiesti harilikku argielu vaadet, hakkab ta ka selles kahtlema. Nõnda sündiski unenäolise reaalsusega näitus nii sisus kui vormis. Näituse kuraatoriks on kunstikooli õpetaja Tanel Tolsting.
Näitusel osalevad: Iiris Tisler, Eva G. Huul, Helen C. Kuklane, Karmel Ader, Kärol Pilberg, Liisa Veddel.
Näitusel kaasosalevad: Therese Sild, Maarja Liisa Mark, , Birgit Leetjõe, Annabel Sulg, Elise M. Olesk, Emma A. Samuel, Evelina Ani[s]t[s]enko, Getrin Valge.

II korruse väikese galerii saalis avatakse Anna- Liisa Paloki näitus „Minu vanaema maalid“

Helle-Maia Sonn on sündinud 26. juunil 1943.a. Narvas. Sõja eest põgenedes jõudsid ta vanemad Tartumaale, kus lõpetas Erumäe 7.klassilise kooli.
1958. a. koliti koos vanematega Narva tagasi, kus Helle-Maia lõpetas Narva 2. Keskkooli.
Järgnesid õpingud Eesti Põllumajanduse Akadeemias, mis lõpetati 1969.a.
Helle-Maia asus tööle Kohtla-Järve Piimatoodete Kombinaati, kus töötas ca 30 aastat.
1995.a. kolisti perega Tartumaale Nõo valda. Juhuse tahtel sattus ta Tartu Rahvaülikooli maalikursusele, mis väikeste vaheaegadega kestis 14 aastat.
Tema õpetajateks on olnud kunstnikud: LEA MALIN, AIME ASI, ROBERT SUVI (Tartu Rahvaülikoolist) ja HELDUR VIIRES (Konrad Mäe Suudiost), KERSTI-RAIDMA SUUMAN (eraõpe).

NÄITUSED JÄÄVAD AVATUKS 28. APRILLINI 2017.
Galerii on avatud tööpäeviti kell 12:00- 18:30 ning Võru Kandles toimuvate ürituste ajal.
Näituste külastamine on tasuta.

Kevadiste tervitustega,

Aire Kokk
SA Võru Kannel turundusjuht
tel. +372 78 68 674
mob +372 5116195
e-kiri: aire.kokk@gmail.com
www.vorukannel.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht