Uued näitused Võru Linnagaleriis

31.10- 25.11.16 Võru Linnagalerii II korrusel saab näha ALISA JAKOBI näitust „Emotsionaalsed maastikud vol. 4“ ja YYHELY HÄLVINI näitust „Ühel pilvel olid pikad ripsmed“.

ALISA JAKOBI näitus „Emotsionaalsed maastikud vol. 4“.
Kunstnik kohtub oma teoste kaudu sügavalt sisemise “minaga”, mis väljendub maalide koloriidis ja tehnikates. Autor esitab endale
küsimuse: “Kas loodus pakub lahendust emotsionaalsetele seisunditele?”
Ta on maalinud ühte sama motiivi erinevatel kella- ja aastaaegadel.
Jakobi teostes leidub erinevaid kujundeid, mis tulenevad kunstniku elust. Esitades endale küsimuse, kas maalitud vaated on tegelikult loodus või hoopis pilt kunstniku elustsenaariumist?
Kunstniku valitud looduse motiivid jõuavad lõuendile juba uute tähendustena, millest on saanud maastike vaadete asemel hoopis isiklike emotsioonide peegelduse. ”Loodus pakub inspiratsiooni ja lohutust, võimaldades kuulata oma sisemist häält. Tänapäeva urbanistlik ja globaliseeruv elustiil on liiga kiire, mis jätab vähe ruumi endaga üksi olemiseks”.
Alisa Jakobi (1981) on huvitav kunstnik, kelle loominguvälja on keeruline klassifitseerida ühe konkreetse stiili alla.
Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala, hiljem Tallinna Ülikooli magistrantuuri kunstiõpetuse vallas.
Aktiivselt töötab ta reklaamide ja digitaalgraafika loomisega.
Näitustel on ta esinenud alates 2002. aastast, sealhulgas ka New Yorgis, Helsingis ja Makedoonias. Jakobi on kunstnik, kes ei karda väljakutseid ning on võimeline eksperimenteerima erinevate vahenditega, milles on väga tähtis osa muusikal. Selles sünergias võib paratamatult tekkida ka heas mõttes kakofoonia. Teda on peetud ka omamoodi elukunstnikuks ja näitlejaks, kes erinevatel hetkedel võib võtta uue poosi, et elada sisse uude rolli. Tulemuseks ongi need tema üliemotsionaalsed maastikud.
See on sümbioos ekspressionismist, impressionismist ja sümbolismist, kus kõides piltides keskendutakse emotsioonidele.
Rohkem teavet kunstniku kohta: http://www.artjakobi.com/
http://facebook.com/artjakobi
http://www.jakobidesign.com/

Yyhely Hälvini näitus „Ühel pilvel olid pikad ripsmed“.
Mis on ripsmete taga? Ikka silmad. Silmad ja sadu, pilved ja transformatsioonid. Selle näituse mõte võis alguse saada Hando Runneli õige õblukesest kuid paljuütlevast värsist, mis kõneleb kuidas pikkadest ripsemetest sünnib vihm.
Graafikanäituse tutvustab vaatajale läbi kuivnõelatehnika, kuidas vaadata läbi lukuaugu pikaripsmeliste olendite maailma. Need elukad võivad esineda loomade kujul, keda võib muu sõna puudumisel jänesteks kutsuda, kes paistavad pooleldi kerratõmbunult magavat, pooleldi hõljuvat. Väikeste ümmarguste mälestuste läbi aga paistab meieni kummaliste suurte silmade salajane kuma. Midagi on neil kõigil silmnähtvalt ühist – pikad ripsmed ja õhuline kergus, mis pimedas öös meenutab meile ununenud valguse heledaid käsi.
Yyhely Hälvin (1993) on pärit Põlvamaalt ja lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias animatsiooni bakalaureuseõpingud cum laude`ga. Praegu õpib Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühisõppekaval kunstiõpetajaks. Lemmiktehnikaks peab ta sügavtrükki. Tema poeetilistes ja jutustavates töödes väljendub selgelt isikupärane käekiri, mille märksõnadeks võiks olla unenäolisus, salapära ja tubli annus animismi.
Rohkem teavet kunstniku kohta: http://yyhelyhalvin.weebly.com

PS! Alates 8. novembrist saab vaadata I korrusel näitust “VÕRU KANNEL 135”!
NÄITUSED JÄÄVAD AVATUKS KUNI  25. NOVEMBRINI 2016.

Galerii on avatud tööpäeviti kell 12:00- 18:30 ning Võru Kandles toimuvate ürituste ajal.
Näituste külastamine on tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht