Uue Kunsti Muuseum kutsub Marta Mooratsi töötuppa taaskasutusnäitusel “Anna uus elu”

20. mail kell 18.00
“Jääkideta disaini töötuba: suvesallist tuunika”
Riidedisainer Marta Moorats õpetab Zero-waste metoodikal taskutega tuunika tegemist.
Töötoas antakse uus elu vanale rannasallile. Zero-waste ehk jääkideta lõikeid kasutades valmib avar taskutega tuunika.
Registreerimine töötuppa: muuseum@chaplin.ee.

Kui näitusekülastajal või töötubades osalejal tekib huvi keskkonnahoiu ja taaskasutuse vastu, oleme eesmärgi täitnud. Protsess, kus vanast saab uus ja põnev, kätkeb teadmist, et ümbritsevat loodust ja meie elukeskkonda tuleb säästa ning hoida.

Taaskasutusnäitus “ANNA UUS ELU: SALAPÄRASED LOOD”
Uue Kunsti Muuseumis
kuni 26. mai 2017
Uue Kunsti Muuseum korraldab juba viiendat korda taaskasutusteemalist kunstinäitust, millest on osavõtnud kunstnikud Rootsist, Soomest, Venemaalt, Lätist ja Eestist.
Seekordne näitus kannab alapealkirja SALAPÄRASED LOOD ning on pühendatud taaskasutusmaterjali novaatorlikule kasutusele kunstiteostes ning uute materjalide kaasamises disainitoodetesse.

Näitusel on eksponeeritud teosed, mille loomisel on kasutatud taaskasutatavat materjale – lihtsalt vanu või siis esmapilgul tarbetuid esemeid või osi nendest. Samuti on eksponeeritud uued disainesemed – mööbel, aksessuaarid, riided, valgustid, jalanõud, õuemööbel, jms. – loojad, kelle teosed on osaliselt või täielikult saanud uue elu millesti vanast ja kasutatust või uue tootmisjääkidest.
Näitusel osalevad:
Aet Ollisaar, Ain Toim, Anna Sui, Valeri Vinogradov, Annika Kiidron, Ave Kruusmaa, Eduard Zentsik, Eneli Valge, Erika Pedak, Evelyn Hints, Heiki Kongi, Kaire Trei, Keiu Koppel, Kerttu Küünarpuu, Kristjan Indus, Lauri Luke, Lylian Meister, Katariina Meister, Maarja Roolaht, Mare Saare, Mari Kõrgesaar, Marie Vinter, Marili Rooba, Mart Reino, Marta Moorats, Martin Kroot, Mikk Freiberg, Oliver Laasi, Peeter Rudaš, Per William Petersen, Pille Ernesaks, PÄRK, Rander Põld, Ramona Sats, Riina Rookäär, Riine Latserus,Sander Oliver Laasi, Sigrid Huik, Siim Otsa, Sille Sikman, Sirje Kriisa, Stella Soomlais, Stuudio Emma Leppermann , Tiia Mets, Theresa-Mary Kaljurand, Valev Sein, Vilma Muru, Vuhti maja.

Kunstnikud, kes kasutavad oma loomingus igapäevaselt teise ringi tooteid, oskavad edasi anda teadmisi, mis väärtustavad oma panuse andmist keskkonnasäästlikku eluviisi. Kunstinäituse raames toimuvad ka töötoad, milles osalejatel on võimalus näha, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid otsuseid igapäevaelus.
Kui meie näitusekülastajal või töötoas osalejal tekib lisaks loomingulisusele ka huvi keskkonnahoiu või nn jäätmete taaskasutuse vastu, oleme oma näitusega eesmärgi täitnud.
Protsess, kus vanast saab uus ja põnev, kätkeb endas teadmist, et mõtleme ka oma ümbritseva peale.
ANNAME UUE ELU!

Näitus avatud iga päev 9-19.00

http://mona.ee/
https://www.facebook.com/Museum.of.New.Art
Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
tel: 4430772

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht