Urve Küttneri näitus “Mere vaik”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Olete väga oodatud Urve Küttneri näituse “Mere vaik” avamisele Vabaduse galeriis reedel, 17. augustil kell 16.
Näitus on avatud 18. VIII – 5. IX 2018.

“Mere vaik” ei ole ehtekunstnik Urve Küttneri esimene merevaigule pühendatud projekt. Merevaik kui erakordne materjal, milles võib leida miljonite aastate taguseid elujälgi, on teda huvitanud juba nelikümmend aastat. Kunstiinstituudis õppimise ajal kirjutas ta merevaigust kunstiuurimustöö “Baltimaade merevaigust ja selle kasutamisest” (1979–1985), et õppida ise tundma seda materjali ja et anda sellele tagasi omaaegne tähendus ja väärtus. Kunstniku suur inspiratsiooniallikas oli siis ja on siiani Lennart Meri 1976. aastal ilmunud “Hõbevalge”. Seda eelkõige Meri oskuse tõttu anda luua Eestile positiivne kuvand. Küttneri meelest on selline hoiak Eesti identiteedi nurgakivi ja põhjus, miks talle meeldib olla eestlane.

“Mere vaik” on ülistuslaul merevaigule, aga ka kummardus Lennart Merile. Kindlasti on see ka kingitus Eesti Vabariigile, meile kõigile juubeli puhul. Kui kunstniku eelmise merevaigu näituse “Merevaibutuba” üks eesmärk oli kõrvutada loodusliku materjali diskreetsus järeletehtu kriiskava säraga, siis nüüd on kunstnik keskendunud mitte ainult imelise merevaigu, vaid selle kaudu eelkõige Eesti, aga ka laiemalt Baltimaade väärtustamine. Urve Küttner on ka seekord looja, kompileerija, vastuvõtja ja teadlane, nagu varasemate projektide juures, seekord võib tema rollidele lisada veel ka sügavalt mõistva ja delikaatse mainekujundaja oma.
Külalisena osaleb näitusel kunstnik Reimo Võsa-Tangsoo, kelle installatsioon toob Urve Küttneri ruumiinstallatsiooni merehõngu.

Galeriid toetavad kultuuriministeerium ja kultuurkapital.

 

Suur tänu Adamson-Ericu muuseumile,  A-galeriile, John Berger Eesti OÜle, Ülle Kruusile, Kersti Tiigile,  Harry Liivrannale,  Tiit Rammulile ning Erle ja Reimo Võsa-Tangsoole.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht