TÜ õppejõud avaldasid esimese eestikeelse rahvusvaheliste suhete õpiku

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi õppejõududelt on ilmunud Eesti esimene algupärane rahvusvaheliste suhete õpik „Sissejuhatus rahvusvahelistesse suhetesse“, milles nad käsitlevad selle valdkonna peamisi sõlmküsimusi.

See on esimene Eesti autorite ja eesti keeles koostatud rahvusvaheliste suhete õpik. Seni on Eesti kõrgkoolides rahvusvaheliste suhete aluseid õpetatud tõlkeõpikute, artiklite ja ingliskeelsete materjalide toel. Õpik sisaldab rohkesti näiteid ka Eesti jaoks olulistel teemadel.

Õpiku üks peatoimetaja, TÜ rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg selgitas, et õpik on üles ehitatud sellele, kuidas tõlgendavad rahvusvaheliste suhete probleeme eri koolkonnad. „Rahvusvahelisi suhteid saab käsitleda väga mitmeti ja konkreetse probleemi seletus sõltub väljakujunenud koolkondadest,“ sõnas Berg.

Uue õpikuga soovivad autorid pakkuda vastuseid neljale põhiprobleemide kogumile: kuidas rahvusvahelisi suhteid analüüsida? Kuidas käitutakse rahvusvahelisel areenil? Kuidas lahendada rahvusvahelisi probleeme ja hoida ära riikidevaheliste suhete teravnemist? Kuidas arendada rahvusvahelisi suhteid tulemuslikult ja hüvesid loovalt?

Õpiku autorid on seitse TÜ praegust ja endist õppejõudu, sh peatoimetajad professor Eiki Berg ja Toronto Ülikooli professor Andres Kasekamp. Õpik sobib enesetäiendamiseks nii üliõpilastele kui ka ülikooliharidusega iseõppijaile.

Raamatut esitletakse 6. septembril kl 15 Tartu Ülikooli raamatukogus ja 14. septembril kl 14 õpetajate majas Tallinnas. Raamat on müügil kauplustes ja Tartu Ülikooli kirjastuse kodulehel.

Õpiku koostamist ja väljaandmist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium ning SA Archimedes programmi „Eestikeelsed kõrgkooliõpikud 2013–2017“ raames, SA Eesti Välispoliitika Instituut, Tartu Ülikool ja TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituut. Raamatu on kirjastanud Tartu Ülikooli Kirjastus.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht