Tiiu Pallo Ahvenamaa Vabaduse galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Olete oodatud külastama Tiiu Pallo näitust “Puudutus” Vabaduse galeriis. Väljapanek on avatud 31. maini.
Neljapäeval, 26. V kell 18 on kohtumine kunstnikuga.

Maalikunstik Tiiu Pallo meediumid on 1960ndate lõpust peale, kui ta kunstiavalikkuse ette tuli, olnud nii õlimaal (nüüd on selle vahetanud välja akrüül) kui ka akvarell. Kui tema maalikunstniku karjääri esimestel aastakümnetel võis akvarelli vaadata nii-öelda alameediumina (tööd olid väiksemad, neid eksponeeriti peamiselt eraldi akvarellinäitustel), siis 1990ndate keskpaigast peale on akvarellitehnika omandanud kunstniku loomes võrdse koha õlimaaliga.
Vabaduse galerii väljapanek on tervenisti akvarellitehnkas ning maalitud viimase nelja aasta jooksul Ahvenamaal, kus kunstnik on olnud kümmekond korda. Just nimelt olnud, sest nädalapikkusi puhkusi ei saa veel elamiseks nimetada, kuid pelgalt juhuturist ei ole Tiiu Pallo Ahvenamaal enam ammu.
Tiiu Pallo põhjamaakujutis (põhjamaana on ta ka pealkirjastanud enamiku oma eksponeeritud teostest) on esmapilgul peaaegu värvitu
(valkjashall) või siis esitatud ühe värvi abil (punakaspruun). Kui aga kunstniku teostesse süveneda, nende ees mediteerida, siis avaneb vaatajale pealispinna alune äärmiselt rikkalik nüansside bukett. Tiiu Pallo on kasutanud konkreetseid motiive, kuid tema teostes on neid raske (kui mitte võimatu) ära tunda. Ahvenamaa looduses on kunstnikku huvitanud eelkõige abstraktne (õigemini abstraheeritud) kujund, et siis selle abil anda edasi enda emotsiooni, luua juba emotsiooni põhjal üldistus. Tema “Põhjamaid” ja ka lihtsalt “Maastikke” saab vaadelda seeriatena, kus üks kujund kasvab üle teiseks ehk siis üks emotsionaalne seisund muutub millekski muuks.
Enda meeleolude ja emotsioonide ehk siis looduse abil enesesse süüvimine on üks tasand, kuidas “Puudutuse” näitust vaadata. Teine on ettekujutusliku emotsionaalse maailma seostamine pärismaailmaga ehk kollaa?itehnika lisamine, mis pieteeditundeliselt osutab nii päris- kui ka sisemaastike kolmemõõtmelisusele, sügavusele. Kolmas tasand võiks olla kunstniku sisekaemuslike maastike seos mütoloogilise, kollektiivse sisekaemusega, mis jõuab vaatajani kas siis mõnes filmis nähtud või raamatus loetud või ka muusikapalas kuuldud kujundi assotsiatsioonina.

16. juunil keskel avatakse Vaala galeriis Tiiu Pallo retrospektiiv.
Väikese tagasivaate mai lõpul 75. sünnipäeva tähistava kunstniku loomingule on koostanud kunstiteadlane Mai Levin.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht