Näitus „Tiira-taara, tuia-taia, pimesikk tuli meie majja“ EKKMis

Kunstnikud: Ivana Bašić, Pakui Hardware, Anu Juurak, Jussi Kivi, Raul Keller, Johanna Maria Parv, Hanna Samoson, Emilija Škarnulytė, Peeter Ulas, Brit Pavelson & Sissela Jensen, Aaloe-Ader-Flo-Künnap-Soosalu, Mare Tralla, Üle Prahi

Kuraator: Marika Agu, Maria Arusoo, Kaarin Kivirähk, Sten Ojavee

Avamine 1. novembril kell 19:00

Näitus „Tiira-taara, tuia-taia, pimesikk tuli meie majja“ räägib õõvast ja lootusetusest. See peegeldab enesehävituslikku olukorda, kus inimeste enda loodu on pöördumas üha jõulisemalt meie vastu. Koos näitusel osalevate kunstnikega loome teekonna, mis on juhitud teadmatusest eelseisva suhtes.

Esimest korda kureerib Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus (KKEK) kollektiivselt, sest tahame tuua kokku erinevad kogemused ja mõttesuunad, hoida kokku ressursse ja vähendada ületootmist. Näitus jaguneb EKKMi, linnaruumi ja ürituste programmi vahel. Näitusega kaasnevad üritused loovad Mare Tralla ja Üle Prahi kollektiiv.

EKKMis eksponeeritavate teoste hulgas on täiesti uusi töid (Jussi Kivi), varem Eestis mitte näidatud töid (Ivana Bašić, Pakui Hardware, Jussi Kivi, Johanna Maria Parv, Emilija Škarnulytė), aga ka teoseid, mis on valminud mõneks varasemaks näituseks, kuid millele on näitusel antud uus kontekst ja tähendus (Anu Juurak, Peeter Ulas, Hanna Samoson).

Linnaruumis saab näha Brit Pavelsoni ja Sissela Jenseni animeeritud fotokollaaži Exploreri ärihoone ekraanil (Kai 1), kollektiivi Aaloe-Ader-Flo-Künnap-Soosalu teost „O“ erinevates paikades Tallinnas ning Raul Kelleri installatsiooni „Tütarlaps kloaagis“ EKKMi ees kanalisatsiooniluugis.

Näitusega kaasnev ürituste programm küsib, kas tekkinud lootusetust olukorrast on väljapääsu. Aktivismi ja vastupanu võimalikkusest kriisis olevas ühiskonnas lähtuvad sündmused loovad Mare Tralla (5. ja 6. novembril) ja Üle Prahi kollektiiv (1. novembril). Näituse ajal 20. novembril esitletakse Joachim Hamou, Maija Rudovska ja Barbara Sirieix’ koostatud raamatut „Active Art“.

Graafiline disain: Ott Metusala

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Estmak Capital, Moe Peenviinavabrik

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht