Tiina Kraavi “Kodustatud maastikud II” Nooruse galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Autori foto

Tiina Kraav. Kodustatud maastikud II. Tikand. 2018.

Autori foto

Kodustatud maastikud II. Tiina Kraav / Avamine 15.01 kl 17.30 Nooruse galeriis
15.01-9.02.2019
Teisipäeval, 15. jaanuaril kell 17.30 avatakse Pallase galeriis Noorus Tiina Kraavi isikunäitus „Kodustatud maastikud II“, mille ajendiks on möödunud sajandi teise poole nn kodustatud tikandite hülgamisprotsess ja selle analüüs.
Avatav väljapanek jätkab Paide Muusika- ja Teatrimajas eelmisel aastal toimunud näitusega „Kodustatud maastikud“ alustatud otsinguid võõraste maastike kodustamise püüdes, kus kunstnik kutsub mõtisklema kodu ja kodustamise mõiste mitmetähenduslikkuse üle.
Tiina Kraav: „Alati ei saa mõjutada keskkonda, kus viibitakse, saab aga otsustada selle tajumise viisi üle. Siin on valitud tunnetus peamiselt läbi nn ristpisteprillide. Näitus püüab nihutada klassikalise graafika piire, katsetades niidi ja tikandi võimalusi mõjuda graafilise joone ja pinnana. Olgu graafikale pretendeerivaks meediumiks tikand kas klassikalise käsitööna või laiemalt võttes tekstiilikunstina, on pandud ta toimima lisaks kangale ka paberil. Kasutatud tehnika pehmendab realistlikku kujutust unenäolisemaks ja kohati naivistlikuna mõjuvaks niidi silituse abil.“
Tiina Kraav on lõpetanud nahadisaini osakonna Kõrgemas Kunstikoolis Pallas 2018. aastal ja on tänaseks jõudnud kõrvuti grupinäitustel esinemistega teise isikunäituseni.

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Noorus
Riia 11, Tartu
T-L 11-18
www.artcol.ee
facebook.com/GaleriiNoorus
facebook.com/events/2250417635243983/

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht