Tartu Ülikool otsib peresid, kus on mitu põlvkonda vilistlasi

Rahvusülikooli sajanda sünnipäeva tähistamiseks soovib Tartu Ülikool jäädvustada vilistlasperede ja ülikooli ühise teekonna. Selleks palutakse endast teada anda vilistlastel, kelle perekonnas on aegade jooksul olnud mitu alma mater’i lõpetanut.

Tartu Ülikooli on ligi 400 tegutsemisaasta jooksul lõpetanud mitusada tuhat üliõpilast ning ülikoolis on õpitud perekondade ja põlvkondade kaupa. Et mõista ja avastada, kuivõrd põimunud on Eesti perekonnad ja ülikool, oodatakse vilistlasi panema juubeliaasta veebilehel 100.ut.ee/perekond kirja kõik oma pereliikmed, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli.

Rahvusülikooli juubeliaasta projektijuht Kadri Asmer peab oluliseks väärtustada järjepidevust nii perekondlikes traditsioonides kui ka eestikeelses hariduses. „Ülikooli teevad inimesed. Põnev on uurida, kui mitu põlvkonda saame ülikoolidünastiates tagasi minna. See teadmine loob nii perekonna kui ka ülikooli lugu,“ kommenteeris Asmer.

Juubeliaasta veebilehel on võimalik üles märkida oma pere eri põlvkondade esindajad, kes on õppinud Tartu Ülikoolis – nii tekib veebi ülevaade vilistlasperekondadest. Samuti saab samal veebilehel panna kirja oma perekonna loo, kus võiks jutustada näiteks sellest, kes ja millisel ajal ülikoolis õppis, miks valiti õppimiseks Tartu Ülikool, millised olid õppimis- ja elamistingimused, kuidas õppimine käis ja kuidas veedeti ülikooli ajal vaba aega.

Kõik lood antakse üle Tartu Ülikooli muuseumile, neist värvikaimad avaldatakse perekonna nõusolekul ja ühe perekonna loost tehakse rahvusülikooli juubeli puhul videoklipp. Videosse valitud perekond saab kingituseks 18. mail toimuva vilistlaste kokkutuleku pääsmed. Nende võitmiseks peaksid perekonna andmed olema kodulehele sisestatud hiljemalt 5. mail.

Väärikat aastapäeva tähistades tänab Tartu Ülikool eesti rahvast, kes on ülikooli usaldanud, saatnud oma poegi ja tütreid suurkooli õppima ning aidanud kaasa eestikeelse kõrghariduse ja teaduse ülesehitamisele. Rahvusülikooli sajandat sünnipäeva tähistatakse terve aasta jooksul üle Eesti paljude üritustega. Juubeliaasta kulmineerub detsembris. Täpsem info 100.ut.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht