Tartu Ülikool kutsub üles jagama mälestusi ülikoolielust

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Foto Andres Tennus

Tartu tudengipäevad 2000. aasta kevadel.

Foto Andres Tennus

Rahvusülikooli juubeliaastal keskendub Tartu Ülikooli muuseum lähimineviku mälestuste kogumisele. Ülikooli vilistlasi, õppejõude ja töötajaid kutsutakse üles jagama meenutusi ülikooli pidu- ja argipäevadest, teadustegevusest ning loengusaalides ja tudengikorterites toimunust.

Tartu Ülikooli muuseumi direktori Mariann Raisma sõnul kogub muuseum vilistlaste ja õppejõudude mälestusi ning ka esemelist materjali, et talletada lood üliõpilaselust, ülikoolis õpetamisest ja teaduse arengust. „Muuseum saab neid lugusid säilitades hoida ja vahendada kõigile ülikooli lugu,“ selgitas Raisma.

Muuseum ootab nii pikemaid meenutusi kui ka lühikesi mälestuskilde, samuti fotosid ülikoolielu eri tahkudest, teaduslukku jälje jätnud teadusriistu ja teaduskondade logodega mälestusesemeid. Saadetud mälestusi ja esemeid kasutatakse muuseumis novembris avataval ülikooli ajaloo püsinäitusel „Jäljed. Lood minu ülikoolist“. Juunis pannakse kogunenud esemetest üles ka ajutine näitus.

Pole tähtis, kuidas lood on kirja pandud ja kas fotod on paberil või negatiivil. Kui kellelgi on ülikoolielust materjali, mida ülikooliga jagada, siis palutakse ühendust võtta Tartu Ülikooli muuseumiga.

18. mail toimuval vilistlaspäeval korraldab muuseum spetsiaalse kogumisaktsiooni, mille keskmes on üliõpilaselu. Muuseumi töötajad lähevad kaamera ja mikrofoniga vilistlaste sekka küsima, mis on neil omaaegsest tudengielust kõige enam meeles ja südames. Samal päeval kella 10–18 võivad kõik tuua Tartu Ülikooli muuseumisse (Toomemäel Lossi 25) esemeid, mis seonduvad õpingute ja tudengi igapäevaeluga.

Rahvusülikooli sajandat aastapäeva tähistatakse kogu aasta jooksul ja juubeliaasta kulmineerub detsembris. Ürituste kavaga saab tutvuda veebilehel 100.ut.ee.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht